USA ja Jaapan lubasid koostööd, kui Taiwan peaks rünnaku alla sattuma

USA kaitseminister Lloyd Austin (vasakult) ja välisminister Antony Blinken Tokyos kohtumisel Jaapani välisministris Toshimitsu Motegi ka kaitseministri Nobuo Kishiga.
USA kaitseminister Lloyd Austin (vasakult) ja välisminister Antony Blinken Tokyos kohtumisel Jaapani välisministris Toshimitsu Motegi ka kaitseministri Nobuo Kishiga. Autor/allikas: SCANPIX / ZUMAPRESS.COM

Ameerika Ühendriikide ja Jaapani kaitseminister lubasid sel nädalal toimunud kohtumise käigus teha tihedat koostööd juhul, kui Hiina peaks Taiwani ründama, edastas uudisteagentuur Kyodo mitmele anonüümsele allikale viidates.

USA kaitseminister Lloyd Austin tõstatas teema teisipäeval peetud kohtumisel oma Jaapani kolleegi Nobuo Kishiga, kuid täpsemaid detaile, kuidas kaks riiki peaksid sellise konflikti puhkemisel tegutsema, ei arutatud, märkis Kyodo.

Jaapan on traditsiooniliselt hoidunud kommenteerimast Hiina ja Taiwani, mida Peking peab oma lahkulöönud provintsiks, pingelisi suhteid ning Tokyo on püüdnud alati ergutada kahte osapoolt lahendama oma konflikti rahumeelselt.

Kaitseminister Austini ja välisminister Antony Blinkeni visiit Tokyosse oli esimene USA presidendi Joe Bideni administratsiooni liikmete külaskäik Jaapanisse pärast Bideni ametisse astumist jaanuaris.

Kohtumisejärgses ühisavalduses öeldakse, et "Hiina käitumine, mis eirab rahvusvahelisi reegleid, kujutab endast poliitilist, majanduslikku, sõjalist ja tehnoloogilist väljakutset [USA-Jaapani] liidule ja rahvusvahelisele üldsusele".

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: