Ghislaine Maxwell sai veel kaks süüdistust

Kohtujoonistaja portree Ghislaine Maxwellist
Kohtujoonistaja portree Ghislaine Maxwellist Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/JANE ROSENBERG

USA Manhattani föderaalkohus esitas Ghislaine Maxwellile veel kaks süüdistust, mis on seotud alaealiste tüdrukute seksuaalse väärkohtlemisega.

Uute süüdistustega tuvastati uus süüdistaja kohtuasjas, keda kohtupaberites nimetatakse "alaealine ohver-4". Samuti pikendati seitsme aasta võrra Maxwelli väidetavat osalust Epsteini väärkohtlemiste kaasaaitamises.

Kokku on esitatud Maxwellile kaheksa süüdistust.

Uus süüdistus väidab, et "alaealine ohver 4" värvati Epsteinile seksuaalsete massaažide pakkumiseks. Selle eest maksis Epstein ise ja ka Maxwell.

Väidetavalt kohtus Maxwell "alaealise ohvriga 4" Epsteini Lõuna-Florida kodus 2001. aastal. Tüdruk oli siis umbes 14-aastane.

Maxwell väidetavalt "hoolitses" alaealise ohvri eest, et tüdruk saaks osaleda Epsteiniga seksuaalaktides. Vastavalt kohtudokumentidele tegi see ohver aastatel 2001-2004 Epsteinile mitmel korral alasti massaaži, mille käigus ta "tegeles temaga mitme seksuaalse tegevusega". 

Samuti väidavad kohtupaberid, et Maxwell saatsid ohvrile Epsteini nimel kingitusi, näiteks pesu. 

Maxwell ja Epstein julgustasid väidetavalt ohvrit, et ta värbaks veel noori naisi, kes pakuksid Epsteinile seksuaalset massaaži. Süüdistuse kohaselt tõigi ohver Epsteini Florida koju mitu naist, mitmed olid vähem kui 18-aastased tüdrukud. "Sellistel puhkudel maksti nii alaealisele ohvrile 4 kui ka teistele tüdrukutele sadu dollareid sularaha," teatavad kohtupaberid.

Maxwelli advokaadid ei kommenteerinud uusi süüdistusi.

Maxwelli ennast hoitakse kinni Brooklyni föderaalses arestimajas.

Epstein leiti 2019. aastal surnuna. Ta ootas New Yorgi föderaalses arestimajas oma kohtuprotsessi.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: