Epsteini valvurid tunnistasid andmete võltsimist

Enesetapu teinud Jeffrey Epstein vanglas
Enesetapu teinud Jeffrey Epstein vanglas Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Handout

Kaks Manhattani vangla valvurit, kelle ülesandeks oli enesetapu teinud Jeffrey Epsteini jälgimine, tunnistasid andmete võltsimist. Prokuratuuriga sõlmitud kokkulepe vabastab nad aga reaalsest vanglakaristusest.

Vangivalvurid Tova Noel ja Michael Thomas tunnistasid, et nad valetasid tahtlikult ja teadlikult aruandes, et nad olid Epsteini enesetapu õhtul täitnud vajalikud kontrollimise nõuded, teatas New York Post

Prokuröride sõnul valvurid magasid ja olid internetis, kuid oleksid  pidanud jälgima hoopis Epsteini. 

Vanglakaristusest valvurid pääsesid. Selle asemel peavad nad tegema 100 tundi üldkasulikku tööd.

Noel ja Thomas olid Epsteini kambrist ainult nelja ja poole meetri kaugusel. Nad pidid Epsteini kontrollima iga 30 minuti tagant. Selle asemel nad magasid ja ostlesid veebipoodides. 

Epsteini süüdistati seksuaalkuritegudes ja alaealiste väärkohtlemises. Ta oli laia profiiliga miljardär, kes suhtles rahvusvaheliselt tuntud ja väärikate inimestega. Epsteini vangla on riigi üks turvalisemaid. 

New Yorgi meditsiiniekspert leidis, et Epsteini surma põhjuseks oli enesetapp. 2019. aastal tehtud küsitlus näitas, et ainult kolmandik ameeriklastest uskus, et Epsteini surma põhjuseks oli enesetapp.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: