EL-is kiirenes eelmisel nädalal vaktsineerimine

Pfizer/BioNTechi vaktsiinid.
Pfizer/BioNTechi vaktsiinid. Autor/allikas: Pixabay

Euroopa Liidus kiirenes eelmisel nädalal koroonaviiruse vastane vaktsineerimine. Vaktsineerimise kiirus kasvas suurtes tööstusriikides, sealhulgas Prantsusmaal, Saksamaal ja Itaalias.

Prantsusmaa valitsus teatas pühapäeval, et kiirendas vaktsineerimise tempot. Prantsusmaal suurendati kahe koroonavaktsiini süsti vahelist aega. Samuti muudeti AstraZeneca vaktsiin kättesaadavaks kõigile, kes on vanemad kui 55- aastat.

"Näeme esimesi märke, et prantslaste käitumine, piirangud ja vaktsineerimised on epideemia kasvamise kontrolli kontrolli alla saanud," ütles Prantsusmaa tervishoiuminister Olivier Veran.

Prantsusmaal tehti reedel 510 000 koroonavaktsiini süsti.

Prantsusmaa saab esmaspäeval esimesed Johnson & Johnsoni vaktsiini annused. Esimese tarne suurus on 200 000 annust. Ravim tehakse kättesaadavaks kõigile, kes on vanemad kui 55 aastat.

Saksamaal vaktsineeriti neljapäeval 719 000 inimest. Vaktsineerimise kasvu vedasid perearstid, kes said aprilli alguses loa hakata inimesi koroonaviiruse vastu vaktsineerima.

"Itaalias tehakse päevas keskmiselt 200 000 koroonavaktsiini süsti. Itaalia ametnike sõnul saab piiranguid varsti leevendada, kuid täpseid kuupäevi pole veel paika pandud," teatas Financial Times.

Epidemioloogide sõnul ei piisa ainult vaktsiinidest, et epideemia täielikult kontrolli alla saada. Euroopas levivad uued viiruse mutatsioonid, mis on teatud vaktsiinide suhtes vastupidavamad.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: