Pendelränne Eesti ja Soome vahel jääb neljandat kuud keelatuks

Foto: Siim Lõvi /ERR

Soome jätkab riiki sisenemise rangeid piiranguid, mida pikendatakse vähemalt 25. maini. See tähendab, et pendelränne Eesti ja Soome vahel jääb keelatuks juba neljandat kuud.

Paljud eestlased läksid jaanuari lõpus enne piirangute kehtima hakkamist Soome hoolimata sellest, et minek tähendas nii mõnelegi ka jäämist. Tagasi Eestisse saanuks tulla küll, kuid Soome tööle minna enam mitte.

"Koroona on muutnud paljude üle meie piiride liikuvate inimeste elu. Igapäevane töö või sugulastega kohtumine võib eeldada piiriületust. Piirangud piiriüleses liikluses on põhjustanud paljudele raskusi ning ebaõiglust," ütles Soome siseminister Maria Ohisalo.

Siseministri empaatiast hoolimata lähtub Soome eelkõige rahvatervisest. Valitsuse neljapäevane otsus tähendab, et Eesti ja Soome vaheline pendelränne jääb keelatuks neljandat kuud järjest.

Soomes on aga ka neid, kelle hinnangul peaks töörännet piirama veel palju kauem ning kes süüdistavad valitsust selle avamisega kiirustamises.

"Piire ei tohiks veel lahti teha, sest muu hulgas Eestis on olukord koroonaga halb. Sadamas pole aga võimalik testimist korraldada, kui sealt laevatäis inimesi maha tuleb," leidis Soome ehitustöötajate ametiühingu aseesimees Kimmo Palonen.

Negatiivse koroonatesti tõend ei tohiks ametiühingu hinnangul aga riiki sisenemise eeldusena kõlvata.

"Ajakirjandusest oleme võinud lugeda, et tõendeid on võltsitud nii Soomes kui ka mujal Euroopas, muu hulgas Eestis," ütles Palonen.

Soome valitsuse kritiseerijatega liitus neljapäeval ka Helsingi linnapea Jan Vapaavuori. Tema hinnangul tekib sadamates tohutu segadus, kui reisimine avatakse praeguste nõudmiste juures, kus kõikidelt riiki saabujatelt nõutakse  testitõendit või koroonatesti tegemist kohapeal.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: