Bulgaaria võimupartei liikmed takistasid ülekuulamist korruptsiooniasjas

Valitsuse vastased protestid Bulgaaria pealinnas Sofias
Valitsuse vastased protestid Bulgaaria pealinnas Sofias Autor/allikas: SCANPIX/EPA/VASSIL DONEV

Bulgaaria võimupartei (GERB) parlamendiliikmed saboteerisid põllumajandusettevõtja ülekuulamist parlamendikomisjonis. Põllumajandustootja andis tunnistusi korruptsioonijuhtumi kohta, mis puudutas ka GERB-i juhtivpoliitikuid.

Anonüümsust palunud ärimees tutvustas ennast suure maaomanikuna Bulgaaria loodeosas. Põllumees väitis, et korruptsiooniskandaaliga oli seotud ka ametist lahkuv Bulgaaria peaminister Boyko Borissov. 

"Borissovi lähedased inimesed ei lubanud mul osta põllumaad. Nad sundisid mind müüma tooteid madalamate hindadega. Kui ma tahtsin istanduste jaoks vett, nõudsid riigiametnikud, et ma maksaksin neile altkäemaksu," ütles põllumees. 

Põllumees süüdistas komisjonis regionaalarengu ministrit Petja Avramovat. Tunnistaja sõnul keelas Avramova tal osta põllumaad, ähvardes teda vastasel korral "meie prokuröriga". Põllumees ei allunud aga Avramova korraldusele. Seejärel süüdistati teda inimese tapmises.

Põllumehe tunnistuse peatasid järsku aga GERB-i parlamendiliikmed.

"Sel hetkel tulid tuppa GERB-i parlamendiliikmed, kes asusid protestima. Protest kestis poolt tundi, mil parlamendisaadikud väitsid, et neid ei teavitatud komisjoni istungist," teatas Bulgaaria uudisteagentuur Novinite

"Nii jäidki mõned põllumehe väited ebaselgeks ja polnud selge, kas tal oli veel midagi öelda," teatas Novinite.

GERB-i esindajad hoiatasid, et kõik nimed, keda ärimees mainis, lähevad põllumehe vastu kohtusse. Pole selge, kelle nimel nad rääkisid. 

Minister Avramova väitis, et ta ei tunne põllumeest.

"Ma ei tunne seda meest. Ma pole talle helistanud. Püüan oma õigusi kaitsta kohtus," ütles Avramova.

Kohaliku meedia teatel oli põllumees Svetoslav Ilchovski. Ilchovski teatas selle aasta alguses, et viib oma äritegevuse USA-sse. 

Hiljuti oli Ilchovski võtmetunnistaja ka endise GERB-i parlamendisaadiku Dimitar Avramovi kohtuasjas. 

Ilchovski sõnul kontrollivad kogu Bulgaaria valitsust valitsusele lähedased ärimehed. "Ministrid on lihtsalt marionetid," ütles Ilchovski 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: