Soome terviseamet muutis vaktsineeritud inimeste karantiinieeskirju

Helsingi kesklinn.
Helsingi kesklinn. Autor/allikas: Kai Vare/ERR

Soome terviseamet (THL) teatas teisipäeval, et koroonaviirusest tingitud karantiinieeskirjad muutuvad nende inimeste jaoks, kes on täielikult vaktsineeritud.

THL-i uute juhiste kohaselt ei pea lähikontaktseks osutunud inimene enam karantiini jääma, kui ta on saanud vähemalt kaks vaktsiiniannust. Viimasest süstist peab möödas olema vähemalt nädal, teatas Helsingin Sanomat

Karantiinist vabaneda võib ka siis, kui lähikontaktne on varem põdenud läbi Covid-19 haiguse ning saanud vähemalt ühe vaktsiiniannuse vähem kui kuue kuu sees nakatumisest. Arstitõendi esitamine on siiski vajalik. 

"Meil on nüüd rohkem andmeid, mida kasutame koroonaviirusega seotud ettevaatusabinõudes," ütles THL-i peaarst Hanna Nohynek.

"Karantiini pole vaja panna inimest, kellel ei ole nakatumise ohtu ja ta ei ohusta teisi. THL-i suunised peavad arvestama epidemioloogilist olukorda," lisas Nohynek.

Soomes on ühe vaktsiinisüsti saanud ligi 40 protsenti elanikkonnast. "Oleme praegu heas olukorras," ütles Nohynek.

Nakkushaiguste arst võib siiski lähikontaktse inimese karantiini määrata, kui arst leiab, et see on vajalik. "Mida vanem on inimene, seda nõrgem võib olla tema immuunsüsteem," ütles Nohynek.

Nohynek hoiatas samuti uute mutatsioonide eest. Ta tõi välja Lõuna-Aafrika ja India mutatsioonid. "Kui on teada, et tegemist võib olla nende mutatsioonidega, võib nakkusarst inimese karantiini määrata," ütles Nohynek

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: