Üle Tallinna pidanud lendama B-52 pööras Läti kohal tagasi

{{1621430280000 | amCalendar}}
B-52 Stratofortress.
B-52 Stratofortress. Autor/allikas: kaitseväe peastaap

Kolmapäeva õhtul pidi Ameerika Ühendriikide õhuväe strateegiline pommitaja B-52 Stratofortress tegema madallennu üle Tallinna lennujaama ja Ämari lennubaasi, ent lennuk pööras Läti kohal tagasi ja lend jäi ära.

Lennu ärajäämisest teatas Eesti õhuvägi oma Facebooki kontol.

Sääraste pommitajate rakkerühma (BTF – Bomber Task Force) eesmärk on näidata Ameerika Ühendriikide pühendumust NATO kollektiivse kaitse põhimõttele ning missioonid on nähtav osa USA täiendatud heidutuse võimekusest. Lennuk saabub Eestisse Hispaaniast Moroni õhuväebaasist. 

B-52 on Ameerika Ühendriikide õhuväe suurim pommitaja, mis võeti esmakordselt kasutusele juba 1955. aastal. Pidevate uuenduste tulemusel on lennuki praegu kasutuses olev variant varustatud moodsate mootorite, raadioelektroonika ja relvastusega. 

Lennuki relvastusesse kuuluvad nii traditsioonilised kui ka juhitavad pommid, miinid ning mitmesugused tiibraketid. Moderniseeritud B-52 varustuse hulka kuulub ka terve rida kaasaegseid elektroonilise sõjapidamise vahendeid. 

B-52 suudab kanda kuni 27,5 tonni erinevat relvastust ja võib lennata helikiiruse lähedase kiirusega kuni 1047 km/h ning ilma tankimata kuni 16 000 kilomeetri kaugusele ning 15 kilomeetri kõrgusel. Pommitaja suurim kaal õhkutõusmisel on 220 tonni.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: