Pariis ja Berliin toetavad USA tulumaksumiinimumi ettepanekut

Prantsusmaa ja Saksamaa rahandusministrid
Prantsusmaa ja Saksamaa rahandusministrid Autor/allikas: SCANPIX/AFP/CARLOS COSTA

Prantsusmaa ja Saksamaa avaldasid reedel toetust USA ettepanekule kehtestada ülemaailmne 15-protsendine ettevõtte tulumaksu miinimummäär ning väljendasid lootust, et läbimurre sünnib Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) kõnelustel.

Washington käis idee välja neljapäeval. USA president Joe Biden on võtnud eesmärgiks saavutada suurte majandusriikide hulgas kokkulepe ettevõtte tulumaksu globaalses miinimummääras, et peatada võidujooks maksude alandamise nimel.

Prantsusmaa ja Saksamaa kui euroala suurima majandusega riikide toetus on tähtis, kui teemat hakatakse arutama OECD-s ja G20-s.

Prantsuse rahandusminister Bruno Le Maire ütles euroala rahandusministrite kõnelustele saabudes, et Prantsusmaa saaks 15 protsendiga hakkama.

"Peamine ei ole siiski protsendi suurus, vaid kiire poliitiline kokkulepe, mis peaks sündima hiljemalt juulis Itaalias G20 kohtumisel," lisas Le Maire .

Saksamaa rahandusminister Olaf Scholz tervitas samuti USA ettepanekut.

"OECD kõneluste eesmärk on peatada võidujooks põhjani, nagu Washington on seda väljendanud, ehk riikidevaheline võistlus, kes suudab välja pakkuda madalaimad maksud," ütles Scholz.

Euroopas on Prantsusmaa ja Saksamaa ülemaailmse ettevõtte tulumaksumiinimumi peamised toetajad, aga probleem võib tekkida väiksemate riikidega, kus madalate maksudega püütakse suuri ettevõtteid ligi meelitada.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/AFP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: