Eesti-Valgevene parlamendirühm mõistab Ryanairi lennuki kaaperdamise hukka

Vapp riigikogu hoonel
Vapp riigikogu hoonel Autor/allikas: Siim Lõvi /С

Riigikogu Eesti-Valgevene parlamendirühm mõistab hukka Valgevene võimude järjekordse inimõiguste rikkumise aktsiooni, mille käigus sunniti Minskis maanduma Ryanairi lennukit, mis oli vahepeatusteta teel Ateenast Vilniusse, ning sellele järgnenud opositsioonipoliitiku Raman Pratasevitši lennujaamas kinnipidamise.

Samuti taunib parlamendirühm ajakirjandusele saadetud pressiteates Raman Pratasevitši abikaasa kinnipidamist Valgevenes.

Eesti-Valgevene parlamendirühm on seisukohal, et Lukašenko režiim on taas kord ignoreerinud rahvusvahelist õigust ja ajakirjandusvabadust ning kasutades äärmuslikke meetmeteid, jätkab opositsioonihäälte vaigistamist. Valgevene võimude käitumist ei saa tolereerida, seisav avalduses.

"Pöördume Eesti Vabariigi Valitsuse poole palvega anda selge seisukoht ja signaal eelseisval Euroopa Ülemkogul võimalike sanktsioonide rakendamise osas Valgevene režiimi vastu. Samuti kutsume üles kõiki vabasid ja demokraatlikke riike selgelt välja ütlema oma seisukohad Valgevene võimude tegude taunimiseks ning kehtestama võimalikud sanktsioonid sellise tegevuse hukkamõistmiseks," kirjutasid parlamendirühma liikmed avalduses.

Avaldusele on alla kirjutanud Igor Kravtšenko, Sven Sester, Dmitri Dmitrijev, Maria Jufereva-Skuratovski, Mihhail Korb, Siret Kotka, Kalvi Kõva, Aadu Must ja Paul Puustusmaa.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: