Iisrael loobus riigisisese vaktsiinipassi kasutamisest

Iisraelis enam vabaõhu üritustel vaktsiinipassi ei nõuta
Iisraelis enam vabaõhu üritustel vaktsiinipassi ei nõuta Autor/allikas: SCANPIX/AP/Oded Balilty

Iisrael loobus teisipäeval siseriiklikult vaktsiinipassi kasutamisest, samuti lõpetas kõrge vaktsineerimise taseme saavutanud riik allesjäänud avalikes kohtades kehtinud koroonapiirangud.

Iisrael võttis vaktsiinipassi kasutusele juba märtsis. Kohvikud, baarid, restoranid, spordisaalid ja teatrid võisid oma uksed uuesti avada, tingimusel et sisse lubatakse ainult vaktsineeritud inimesi. Sissepääsu tagamiseks pidid inimesed näitama QR-koodi, mille sai alla laadida tervishoiuministeeriumist. Samuti oli olemas QR-koodi telefonirakendus. 

Lapsi ei saanud kohe vaktsineerida ja nad ei tohtinud siseneda meelelahutusasutustesse. See mõjutas samuti kinode ja kohvikute omanikke. 

Vaktsiinipassi eeskirju siiski ei jälgitud. Riigis langesid koroonaviiruse juhtumid ja kedagi eriti ei huvitanud vaktsiinipassi eeskirjad. 

Vaktsiinipassi vastased, kes väitsid, et pass soodustab sotsiaalselt ebavõrdsust, eksisid, teatas The Spectator. Kohvikud olid lapsi täis, kuna vaktsiinipassi ignoreeriti laialdaselt.

Pühapäeval registreeriti Iisraeli ainult neli uut nakatunut. Haiglas oli viiruse pärast 94 inimest. Surmajuhtumite arv on väga väikene.

90 protsenti täiskasvanud elanikkonnast on vaktsineeritud või haigust põdenud. 

Siseruumides kehtib Iisraelis endiselt maski kandmise kohustus. Kohustus kaotatakse juuni keskel.

Riigis kehtivad ranged piiriületuse piirangud. Iisrael on turistidele veel suletud. 

Iisraeli vaktsiinipass julgustas nooremaid inimesi laskma ennast vaktsineerida. Samuti võimaldas vaktsiinipass uuesti avada meelelahutuse keskused. 

"Iisraelis kehtis vaktsiinipass lühiajaliselt ja need osutusid palju ajutisemaks, kui keegi esialgu arvas," teatas Specator.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: