Biden: USA jääb oma Euroopa liitlaste kõrvale Venemaa vastu

USA presdiendt Joe Biden.
USA presdiendt Joe Biden. Autor/allikas: SCANPIX / AP

Ameerika Ühendriigid seisavad oma Euroopa liitlaste kõrval Venemaa vastu, lubas USA president Joe Biden enne esimest silmast silma kohtumist Vene riigipea Vladimir Putiniga.

Biden sõidab kolmapäeval Euroopasse, et osaleda nii G7 kui ka NATO tippkohtumisel ning kohtumisel Euroopa Liidu liidritega. Putiniga kohtub Biden 16. juunil Genfis. 

Laupäeval ajalehes Washington Post ilmunud arvamusartiklis lubas USA president tugevdada Washingtoni "demokraatlikke liite", seistes silmitsi arvukate kriiside ja kasvava ohuga Moskva ja Pekingi poolt. 

"Oleme ühtsed, et tegelda Venemaa väljakutsetega Euroopa julgeolekule, alustades agressioonist Ukrainas, ning ei maksa kahelda Ühendriikide otsustavuses kaitsta meie demokraatlikke väärtusi, mida ei saa lahutada meie huvidest", kirjutas Biden. "President Putin teab, et ma ei kõhkle reageerimast tulevasele kahjustavale tegevusele. Kui me kohtume, rõhutan taas USA, Euroopa ja samamoodi mõtlevate demokraatiate pühendumist inimõiguste ja väärikuste kaitsele."

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: