HTM-i uueks kantsleriks saab Vinter-Nemvalts, Laidmets lahkub ametist

Kristi Vinter-Nemvalts.
Kristi Vinter-Nemvalts. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Minister Liina Kersna nimetab haridus- ja teadusministeeriumi kantsleri kandidaadiks praeguse üldhariduse, keele ja noortepoliitika asekantsleri Kristi Vinter-Nemvaltsi. Praegune kantsler Mart Laidmets siirdub ajutiselt haridus- ja noorteameti peadirektori asetäitja kohale.

Vinter-Nemvaltsil on doktorikraad kasvatusteaduste alal Tallinna Ülikoolist. Enne ministeeriumi asekantsleri ametikohale asumist töötas Vinter-Nemvalts aastatel 2012-2019 Tallinna Ülikoolis haridusteaduste instituudi, kasvatusteaduste instituudi, pedagoogilise seminari ja meediahariduskeskuse direktorina. Ta on olnud ka õppejõud ja õpetaja.

"Kristi Vinter-Nemvalts on inimene, kes tänu oma haridusele ja varasemale töökogemusele tunneb hästi alus-, üld- ja kõrgharidust, aga ka teadusvaldkonda," ütles haridus- ja teadusminister Liina Kersna.

Kantsleri kinnitab ametisse valitsus ministri ettepanekul, enne seda annab Riigikantselei tippjuhtide kompetentsikeskus kandidaadi kohta oma arvamuse.

Ministeeriumi praegune kantsler Mart Laidmets siirdub alates 9. augustist pärast senise peadirektori Ulla Ilissoni lahkumist ajutiselt haridus- ja noorteameti peadirektori asetäitja kohale.

Haridus- ja noorteameti uue peadirektori konkurss on plaanis välja kuulutada selle aasta jooksul.

Laidmets on töötanud SA Innove juhatuse liikmena (2018-2019), ministeeriumi asekantslerina (2013-2018) ning kõrghariduse osakonna juhatajana (2009-2013). Ta on töötanud ka Tartu Ülikoolis, riigikogu kantseleis ja riigikantseleis.

"Kuna olen ministeeriumi ja ameti baasil loodud ühendorganisatsiooni idee üks autoritest, siis on minu jaoks väga huvitav asuda vahelduseks asutuse teist tiiba koordineerima," ütles Laidmets.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: