Ginter: Ansipi ettepanek oleks proportsionaalsuse põhimõttega vastuolus

Tartu Ülikooli õigusteaduskonna kaasprofessor Carri Ginter peab Euroopa Parlamendi liikme Andrus Ansipi (RE) mõtet, lubada avalikes kohtades liikuda ainult vaktsineeritutel, halvaks, sest vaktsineerimine on tema sõnul väga invasiivne sekkumine inimeste tervisesse ja ellu. Ginter lisas, et seda võiks lubada vaid juhul, kui ilma selleta ei saa.

"Riik võib minu õigustesse sekkuda ainult nii palju, kui see on vajalik ja kui ei ole leebemaid meetmeid. Ainult vaktsiinipõhiste erandite kehtestamine oleks suure tõenäosusega proportsionaalsuse põhimõttega vastuolus," ütles Ginter "Aktuaalsele kaamerale".

"Mina teeksin vahet koolil ja restoranil. Kui riigi alternatiiv on see, et haigusfoon on kõrge ja restoranid sulgeda, siis kindlasti on proportsionaalsem ja parem on kõrge haigusfooni korral hoida avatud on ainult need restoranid, kus on tagatud distantseerimine, kus toimub kiirtestimine või siis vaktsiinipass," rääkis Ginter.

"Kui me räägime koolidest, on olukord hoopis teine - õigus haridusele võib kaaluda üles selle avaliku huvi. Võib-olla tõesti, kui haigusfoon on väga kõrge, siis võikski klassiruumides rakendada seda meedet, et kas sul on vaktsiinipass või on sul kiirtest," lisas Ginter.

Ansip tegi teisipäeval ettepaneku, et tulevikus võiksid näiteks rongiga sõita, kooli minna ja muidu avalikus kohas viibida vaid vaktsineeritud. Vaktsineerimisvastased võiksid Ansipi hinnangul viibida kodus.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: