Hiiumaal oli praamile jälle mitmetunnine järjekord

{{1627833300000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autod Heltermaa sadamas. Autor/allikas: Juhan Hepner/ERR

Heltermaa sadamas oli pühapäeva õhtul Hiiumaa ja mandri vahelise laevaliini ootejärjekord veninud taas mitmetunniseks, sest inimesed soovisid nädalavahetuse järel saarelt lahkuda.

Õhtul kell 17.30 väljunud praamile üldjärjekorrast pääsenud autojuhid pidid ootama kuni neli ja pool tundi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kella 17.30 ajal, enne kui üldjärjekorra autod 17.30 väljunud praamile said, oli järjekord sadama kassast maantee poole umbes 500 meetrit. Pärast praami väljumist oli umbes 300 meetrit. Seda ei tundu palju, kuna varem on olnud juttu mitme kilomeetri pikkustest järjekordadest, aga tuleb arvestada ikkagi sellega, et Regula on tavapärasest praamist poole väiksem, mis tähendab, et praktiliselt tema üldjärjekordi teenindada ei suudagi, kuna eelmüüdud piletite hulk on ka päris suur. Ja siis lihtsalt näiteks see neli ja pool tundi tulebki oodata, kui sa oled siin sadamakassast võib-olla 500 meetri kaugusel," rääkis Heltermaal viibinud ERR-i korrespondent Juhan Hepner enne kella 19.

Kella 21-ks oli olukord juba veidi parem. "Muutus olnud see, et pärast 20.30 reisi sadamakassade taga olnud maanteejärjekord on kõik liikunud ootealale. Tõenäoliselt kõik üldjärjekorra autod kella 22 sõiduga üle ei saa, sest siis tuleb väike Regula, aga 23.30 praamile on lootus, et need autod peaksid peale saama. Kes nüüd sadamasse jõuavad, nende ooteaeg praegusel kellaajal enam ei ole ilmselt nelja kuni nelja ja poole tunnine," rääkis Hepner.

Ajakirjanik tuletas meelde, et TS Laevad on kogu praamide vangerduse jooksul öelnud, et hommikuni inimesi kaile ootama ei jäeta ning kõik veetakse öösel siiski üle.

Järjekorrad on peamiselt tingitud ühe Hiiumaa liini teenindanud parvlaeva asendamisest väiksema Regulaga, et mitte drastiliselt vähendada ühendusvõimekust Saaremaaga.

"Hiiumaa vald on korduvalt toonitanud, et järgmisel nädalavahetusel, kui Hiiumaal toimuvad kohvikute päevad, tahaks nad Tiiut kindlasti tagasi saada. Aga nüüd ongi küsimus, kas seda võimaldatakse. Nädala sees on seda Hiiumaa kaubaveo nimel tehtud, aga nädalavahetustel on põhjendatud, et Saaremaale liigub rohkem inimesi ja seal on vaja vedada," ütles Hepner.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: