ÜRO Julgeolekunõukogu erakorraline istung toimub esmaspäeval

{{1629039720000 | amCalendar}}
ÜRO lipp.
ÜRO lipp. Autor/allikas: Välisministeerium

ÜRO Julgeolekunõukogu Afganistani teemahoidjad Eesti ja Norra teatasid, et nõukogu peaks kiiremas korras kogunema. Kohtumine toimub esmaspäeva õhtul kell viis.

Eesti ja Norra vastutavad sel aastal ÜRO Julgeolekunõukogus Afganistani küsimuste eest ning riigid teatasid, et nõukogu peaks kogunema, et praegust olukorda arutada.

Kohtumine algab Eesti aja järgi kell 17.00 New Yorgis asuvas ÜRO peakorteris.

Kohtumisel annab ÜRO peasekretär Antonio Guterres nõukogu liikmetele ülevaate olukorrast Afganistanis.

Eesti välisministeerium oli juba varem teatanud, et Eesti peab liitlaste ja ÜRO Julgeolekunõukogu liikmetega New Yorgis intensiivseid konsultatsioone, et kutsuda Afganistani teemal nii kiiresti kui võimalik kokku nõukogu erakorraline istung.

"Eesti jälgib kiiresti halvenevat julgeolekuolukorda Afganistanis tähelepanelikult ning peab küsimuse arutamiseks ja olukorrale lahenduste leidmiseks vajalikuks ÜRO julgeolekunõukogu erakorralist istungit," sõnas välisminister Eva-Maria Liimets.

"Sündmused Afganistanis on väga murettekitavad ning me peame sealset tsiviilelanikkonda toetama, vägivalla ja inimõiguste rikkumise lõpetamise nimel pingutama ja võimu jõuga ülevõtmise ühemõtteliselt hukka mõistma. Julgeolekunõukogul tuleb arutada viise, mis aitaksid olukorra rahumeelselt lahendada ning konflikti osapooltel Afganistani rahvast säästva võimujagamise kokkuleppeni jõuda," lisas Liimets.

Eesti ja Norra on 2021. aastal ÜRO julgeolekunõukogus Afganistani teemahoidjad. ÜRO Julgeolekunõukogus räägitakse parasjagu läbi ka septembris pikendamisele tulevat UNAMA (United Nations Assistance Mission in Afghanistan) mandaati.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: