Saksa sotsiaaldemokraadid möödusid küsitluses Merkeli konservatiividest

Saksa sotsiaaldemokraatide (SPD) kantslerikandidaat Olaf Scholz. ületab populaarsuselt konservatiivide kandidaati mäekõrguselt.
Saksa sotsiaaldemokraatide (SPD) kantslerikandidaat Olaf Scholz. ületab populaarsuselt konservatiivide kandidaati mäekõrguselt. Autor/allikas: SCANPIX www.imago-images.de / Xander Heinl

Saksa vasaktsentristlikud sotsiaaldemokraadid (SPD) edestavad kantsler Angela Merkeli konservatiivseid kristlikke demokraate (CDU) esimest korda alates 2006. aastast, näitasid teisipäeval avaldatud küsitlustulemused.

Ringhäälingu NTV tellimusel tehtud arvamusuuring näitas, et SPD-d toetas 23 protsenti vastanutest, Merkeli Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) ja selle Baieri sõsarpartei Kristlik-Sotsiaalse Liidu (CSU) allianssi aga 22 protsenti.

SPD ja CDU-CSU on praegu ühises võimukoalitsioonis, mida juhivad konservatiivid. Merkel astub pärast 26. septembrile kavandatud üldvalimisi ametist tagasi.

CDU-CSU liit nautis suveni tugevat juhtpositsiooni, kuid on toetust kaotanud pärast konservatiivide juhi Armin Laschetiga seotud vahejuhtumeid.

Juulis nähti Laschetit naermas koos mitme ametnikuga ajal, mil Saksa president pidas kõne tulvaohvrite mälestuseks.

Rohelised, kes samuti aasta alguses nautisid populaarsuse kasvu, pole suutnud samuti uut hoogu saada pärast seda, kui nende kantslerikandidaati Annalena Baerbocki tabas plagiaadiskandaal.

Vaid mõni nädal tagasi oli SPD reiting küsitlustes nii madal, et paljud arvasid, et partei ei suuda jõuda järgmisse valitsusse.

Eelmisel nädalal aga näitasid küsitlused sotsiaaldemokraatide tasavägist seisu konservatiividega, kes on juhtinud Saksamaad neljas koalitsioonis alates 2005. aastast, mil Merkel ametisse astus.

Reedel avaldatud küsitlus näitas, et 41 protsenti vastanutest eelistaks näha järgmise kantslerina SPD kandidaati Olaf Scholzi. Laschetit toetas vaid 16 protsenti.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: