Iisraeli president kohtus Ammanis Jordaania kuningaga

Abdullah II, Abdel Fattah al-Sisi ja Mahmoud Abbas 2. septembril Kairos.
Abdullah II, Abdel Fattah al-Sisi ja Mahmoud Abbas 2. septembril Kairos. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Iisraeli president Isaac Herzog ja Jordaania kuningas Abdullah II pidasid eelmisel nädalal Ammanis salajas hoitud kohtumise, kus arutati kahe riigi vahelisi edasisi suhteid diplomaatiliste sidemete paranemise taustal.

"Eelmisel nädalal kohtusin ja pidasin väga pika vestluse Jordaania kuningaga. Viibisin tema palees terve õhtu. See oli suurepärane kohtumine," ütles Herzog laupäeval Iisraeli televisioonis edastatud intervjuulõikudes.

Terve usutlus avaldatakse pühapäeval.

"Jordaania on meie jaoks väga oluline riik. Mul on tohutu lugupidamine kuningas Abdullahi vastu, kes on suurepärane juht ja väga oluline piirkondlik tegija," sõnas Herzog muu hulgas.

Palestiina Omavalitsuse juht Mahmud Abbas kohtus neljapäeval Kairos Egiptuse presidendi Abdel Fattah al-Sisi ja Jordaania kuningaga, et arutada Jeruusalemmaga seonduvat.

Abbas mõistis hukka juudiasunike agressioonid Iisraeli relvajõudude kaitse all, viidates palestiinlaste ähvardamisele väljasaatmisega Iisraeli annekteeritud Ida-Jeruusalemmast, edastas Palestiina uudisteagentuur WAFA.

Egiptuse ja Jordaania juhid kinnitasid toetust Abbasile.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: