Kaitsevägi on vajadusel valmis saatma pioneerid piiritõkkeid rajama

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kui migratsioonisurve peaks laienema ka Eestisse, on kaitsevägi vajadusel valmis saatma reservis olevad pioneeriüksused piiritõkkeid rajama.

"Kaitsevägi on alati valmis Eestit sõjaliselt kaitsma ja ka toetama teisi jõustruktuure nende ülesannete täitmisel, kui seda peaks vaja minema," ütles kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem.

"Juhul kui kaitseväelt taotletakse tuge, siis oleme valmis panustama kõigi meil olevate võimekustega, olgu see siis politsei- ja piirivalveameti toetamine piiride üle kontrolli hoidmisel või kas või meie reservvõimekuste, näiteks pioneeripataljonide, rakendamine riigipiiri kohandamisel, et seda oleks lihtsam kontrollida," kinnitas kaitseväe juhataja.

Viimastel kuudel on tuhanded migrandid ületanud Valgevene piiri Leetu, Lätti ja Poola. Balti riigid, Poola ja mitmed teised maad on seisukohal, et tegemist on hübriidrünnakuga, millega Valgevene režiim survestab naabreid illegaalse migratsiooniga.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: