Elektri börsihind jõuab teisipäeval taas rekordtasemele

Elektri teisipäevane börsihind elektribörsil Nord Pool Eesti hinnapiirkonnas tõusis esmaspäevaga võrreldes 4,9 protsenti 141,6 euroni, mis on ühtlasi elektri hinnaajaloo uus rekord. Ka esmaspäeval oli elektri hind rekordiline, kerkides pühapäevaga võrreldes 26,7 protsenti.

Varasem rekord pärineb eelmise nädala kolmapäevast. Sellega võrreldes oli tänane hind 6,1 protsenti kõrgem. Enne seda pärines rekordhind elektribörsi Eesti hinnapiirkonnas 2014. aastast, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Praeguse kõrge elektrihinna taga on lisaks tuule ja hüdroenergia vähesusele ning fossiilsete energiakandjate üles kerkinud hinnale ka mõned ajutised ühenduste katkestused.

"Natuke odavama hinnaga piirkond on täna Poola, kus põhiliselt elekter toodetakse söejaamadest ja Poola ühendus Leeduga on kinni kuni nädala lõpuni. Lisaks sellele on piiratud täna, homme, ülehomme ka Estlink 2 Espoos toimuvate tööde tõttu ja kui kõik energiakandjate hinnad on kõrged ja lisaks odavamatest piirkondadest ei tule elektrit sisse, siis sellise hinnataseme me leiame ja ei ole päris välistatud, et neid rekordeid tuleb sel nädalal veelgi," ütles Baltic Energy Partners juhatuse liige Marko Allikson.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: