Politsei algatas Anti Poolametsa suhtes kriminaalmenetluse

{{1631864520000 | amCalendar}}
Foto: Ken Mürk/ERR

Reedel algatas politsei kriminaalmenetluse riigikogu liikme Anti Poolametsa (EKRE) suhtes, kuna väidetavalt tõukas ta 3. septembril Rakvere abilinnapead Andres Jaadlat.

3. septembril tõukas Poolamets väidetavalt Rakveres Tallinna tänava hoones Jaadlat, põhjustades viimasele valu, vahendab Virumaa Teataja.

Kriminaalmenetlus alustati kehalist väärkohtlemist käsitleva paragrahvi järgi.

Rakvere abilinnapea Andres Jaadla ei soovinud ise kommentaare anda, vaid soovitas pöörduda tema esindaja, vandeadvokaat Kaarel Kaisi poole.

"Andres Jaadla soovis minna avalikult väljakuulutatud koosolekule, kohtumisele riigikogu liikme Anti Poolametsaga. Poolamets ei tahtnud Jaadlal seal osalemist võimaldada. Tekkis konflikt. See, mis täpsemalt juhtus, selle selgitab välja kriminaalmenetlus," selgitas Kais "Aktuaalsele kaamerale".

Seda, milliseid kannatusi Jaadlale põhjustati, Kais ei kommenteerinud. "Aga kui see menetlus on alustatud, siis sellest saab järeldada, et kannatada ta sai," sõnas Kais.

Poolamets pöördus riigiprokuratuuri kuriteoteatega

"Ahah, no väga põnev saab olema," ütles Poolamets, kui sai teada menetluse alustamisest. "Eks siis järgmiseks alustame järgmist menetlust ehk siis kuriteo uurimist valekaebuse põhjal," lisas ta.

Poolamets kinnitas, et ta ei tõuganud Jaadlat. "Muidugi me ei lükanud. Me ei lubanud teda koosolekule laamendama, me ei lubanud teda segama, saatsime ta lihtsalt ukse pealt minema. Seda nägid paljud inimesed, tehti pilti, filmiti, nii et see on täielik väljamõeldis," ütles Poolamets "Aktuaalsele kaamerale".

Poolametsa sõnul ootab ta kannatamatult, et pöörduda prokuratuuri.

"Oleme uue Mary Krossi saanud ja paistab, et kriminaalne linna valitsemine võtab uued tuurid," sõnas Poolamets. Tema hinnangul pandi toime kaks kuritegu: valeütlus ja valekaebus.

"Nalja saab kõvasti, ma arvan," ütles Poolamets. "Peab ikka sõge inimene olema, kes enne valimisi on võimeline võtma riske kuriteo toimepanemisega. Nii et ma õnnitlen Jaadlat selles osas, et retsidiivse kurjategijaga on tegu ja loodan, et seekord ei pääse, nagu Mary Kross."

Poolametsa hinnangul on kogu rahva ees pandud toime kuritegu. "Inimene, kes on juba kuriteo toime pannud ja on süüdi mõistetud. Neil puudub ju igasugune, ma ütleks riskitunne. Mängurluse huvides tõmbavad nad iseendale sellise ohu kaela, et olla süüdi mõistetud valekaebuses," arutles Poolamets. "Täiesti sõgedad inimesed, kes soovivad enda suhtes kriminaalmenetlust," märkis ta.

Ta selgitas, et igal asjal on tõendeid vaja. Kui keegi käib ukse taga kobistamas, ja seda filmivad ja pildistavad inimesed, ja siis minnakse veel ja mõeldakse välja valekaebus. "See on nii tühilask kui vähegi võimalik, see lask on iseenda jalga," ütles Poolamets. "Keegi ei saanud midagi näha, sest meil olid filmijad, pildistajad, kõrval veel saalitäis inimesi," selgitas Poolamets ja avaldas lootust, et protsess kulgeb kiiresti.

Reede õhtul teataski Poolamets, et pöördus riigiprokuratuuri poole kuriteoteatega Rakvere abilinnapea Andres Jaadla ja linnavoliniku Allan Jaakuse suhtes nende poolt valekaebuse esitamise ja valeütluste andmise osas. 

"Sellised teod, millega kahjustatakse õigussüsteemi ning millega püütakse takistada ja segada normaalset valimisprotsessi, on minu hinnangul väga ühiskonnaohtlikud ning neid on hakatud toime panema üha sagedamini," selgitas Poolamets pressiteate vahendusel.  

"Pean väga kahetsusväärseks, et prokuratuuri poolt lõpetati Mary Krossi juhtum oportuniteedi kaudu. Sellest on saanud julgustust ka teised valekaebajad.  Valekaebuste esitamine EKRE poliitikute kohta on saamas justkui traditsiooniks ning provokaatorid ei kanna mingit vastutust," lisas ta.

"Tähelepanuväärne on see, et valekaebuse esitas isik, kelle korruptiivsest minevikust kõnekoosolekul räägiti, pannes toime järjekordse kuriteo valekaebuse ja valeütluste andmisega. Pean sügavalt ebaeetiliseks, et Rakveres on edutatud abilinnapeaks korruptiivse taustaga inimene, kes on minu vastu esitanud hagi, nõudes kahjutasu, sest olen tutvustanud tema korruptsioonis süüdimõistmist. Loodan, et asja uuritakse kiiresti, sest valekaebuse eesmärk on takistada normaalset valimisprotsessi. Pean korruptsiooni paljastamist üheks tähtsaimaks riiklikuks ülesandeks ning ka need valimised ei ole erand," kommenteeris Poolamets.

EKRE Lääne-Viru piirkondlik juht Anti Poolamets korraldas maakonna omavalitsustes huvilistele enda kui riigikogu liikme osalusel mitu avalikku kõnekoosolekut. Ühele kõnekoosolekule tuli ka valimisliidus Rakvere Heaks linnavolikokku pürgiv abilinnapea Andres Jaadla. Teda koosolekule ei lubatud ja Jaadla sõnul tipnes sõnasõda lõpuks sellega, et Poolamets tõukas teda vastu õlga, nii et ta kukkus tasakaalu kaotades vastu ust. Jaadla tegi juhtunust politseile kuriteoteate.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: