Pühapäevane elektrihind langeb viimaste nädalate madalaimale tasemele

Alajaam
Alajaam Autor/allikas: Elektrilevi

Elektri pühapäevane börsihind Eesti hinnapiirkonnas langes viimase kolme nädala madalaimale tasemele, elektribörsil Nord Pool maksab megavatt-tund pühapäeval Eesti hinnapiirkonnas 93,47 eurot.

Hinna tipp oli lõppeva nädala neljapäeval, kui elekter maksis Eesti hinnapiirkonnas 160,36 eurot megavatt-tunnist. Viimati oli elektri hind veel madalam 29. augustil, kui päeva keskmine oli 80,74 eurot megavatt-tunni eest.

Keskmine hind on pühapäeval samal tasemel ka Lätis ja Leedus, Soomes maksab pühapäeval elektri megavatt-tund keskmiselt 78,95 eurot. Põhja-Norras jääb hind 48,44 euro juurde, riigi lõunaosas aga ulatub 91,64 euroni. Ka Rootsi põhjaosas on elekter pühapäeval odavam, küündides 65,50 euroni, riigi lõunaosas küündib hind samuti 93,47 euroni nagu Eestiski.

Pühapäeval on elekter Eestis kõige kallim õhtul kella üheksa ajal, kui megavatt-tund maksab 170,63 eurot ja kõige odavam öisel ajal, kus see jääb keskmiselt 76 euro ligidale.

Elektri börsihind hakkas tänavu tõusma jaanuarikuus, kui 14. jaanuaril kerkis päeva keskmine hind 77 euroni, varem oli see jäänud veidi üle 40 euro. Madalaim hind jäi tänavu aprillikuu algusesse, kui mõnel tunnil langes hind tugeva taastuvenergia tootmise taustal lausa negatiivseks. Nädala keskmine hind oli toona 33,81 eurot megavatt-tunnist.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: