Trammitee viiakse T1 keskusest kaugemale

Trammitee, mis edaspidi siit enam ei kulge.
Trammitee, mis edaspidi siit enam ei kulge. Autor/allikas: Merilin Pärli/ERR

Rail Balticu Ülemiste terminali lähistel plaanitakse trammitee ümber ehitada uude kohta, et parendada avalikku linnaruumi.

Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti koostatud projekteerimistingimuste eelnõu kohaselt hakkaks praegu Majaka tänavalt T1 kaubanduskeskuse juurde ringi tegev trammitee edaspidi keskusest kaugemalt mööda minema, suundudes Majaka tänavalt otse Keevise tänava tunneli poole.

"Trammitee äärde on võimalik luua ülelinnalise võrgustiku osana nelja meetri laiused rattateed koos jalakäijate ala, haljastuse ning puhkealadega, mis jätkub linnaväljakuna teisel pool raudteed omaette tunnelis Ülemiste suunal," seisab eelnõu teates.

Muudatused aitaksid kujundada ohutuma liikluskeskkonna Ülemiste ühisterminali lähiümbruses ning vähendada jalakäijate ja sõidukite teede ristumist.

Tallinna transpordiameti tingimus on, et kavandatavas trammikoridoris peab olema võimalik kasutada ka bussi.

"Peterburi tee ja Keevise tänava trammitunneli vahelisele alale kavandatud uus trammitee asukoht võimaldab lühendada trammisõidu teekonda ja viib trammipeatuse lähemale teiste ühistranspordiliikide peatustele. Teekonna muutmine loob võimaluse bussiliikluse kavandamiseks piki trammiteed läbi Keevise tunneli."

Kavandatav trammitee jääb koostatava Ülemiste ühisterminali detailplaneeringu alale ning lahendus peab arvestama detailplaneeringu lahendusega. 

Kui enne 22. oktoobrit ametlikke ettepanekuid või vastuväiteid ei esitata, soovib linn asja edasi arutada ilma avalikku istungit pidamata.

Toimetaja: Karel Vähi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: