Augusti tööstustoodang kasvas vaid töötlevas tööstuses

Enefit Poweri õlitööstus.
Enefit Poweri õlitööstus. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Eesti tööstusettevõtted tootsid augustis neli protsenti rohkem toodangut kui 2021. aasta samas kuus. Toodang suurenes töötlevas tööstuses üheksa protsenti, kuid vähenes mäetööstuses 28 ja energeetikas 16 protsenti.

Tootmine suurenes enamikel töötleva tööstuse tegevusaladel. Suurema osatähtsusega tööstusharudest kasvas puidu töötlemine (8,7 protsenti) ja metalltoodete (21,7 protsenti), elektriseadmete (15,6 protsenti) ning ehitusmaterjalide (18,0 protsenti) tootmine. Mahud jäid eelmise aastaga samale tasemele toiduainetööstuses, vähenesid aga elektroonikaseadmete tootmises (14,9 protsenti) ja keemiatööstuses (10,7 protsenti).

Energeetika valdkonnas vähenes elektri tootmine koguseliselt (MWh) võrreldes eelmise aasta augustiga 21 protsenti, samas suurenes soojuse tootmine kolm protsenti.

Statistikaameti analüütik Helle Bunderi sõnul kasvas eelmise aasta sama kuuga võrreldes elektri import ja selle tõttu vähenes kodumaine tootmine.

"Langus tuli eelkõige põlevkivielektri arvelt. Eelmise aasta august oli energeetikas ka kõige tugevama kasvuga kuu, mis tähendab, et elektritootmisel oli kõrge võrdlusbaas," selgitas Bunder.

Töötleva tööstuse toodangust 66 protsenti müüdi välisturule, ekspordi osatähtsus oli suurim farmaatsia ning arvutite ja elektroonikaseadmete tootmises. Korrigeerimata andmetel kasvas toodangu müük ekspordiks võrreldes mulluse augustiga 11 protsenti ja müük siseturule 24 protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: