EKRE taotleb e-hääletuse tühistamist ja seadusevastaseks tunnistamist

E-hääletus.
E-hääletus. Autor/allikas: ERR

Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) pöördus vabariigi valimiskomisjoni poole taotlusega tunnistada elektroonilise hääletamise korraldamine toimuvatel valimistel seadusevastaseks ning tühistada e-hääletamise tulemused ringkondades, kus on tuvastatud rikkumised.

Kaebuses juhib EKRE tähelepanu, et veebilehel www.valimised.ee avaldatud kohalike kandidaatide nimekirjas moonutab automaatne tõlkimisrakendus osa kandidaatide nimesid, näiteks saab Silverist Hõbe, Evest Õhtu, Leost Lõvi jne. EKRE nimekirjas on 110 inimest, keda nimetatud viga puudutab.

"Ei saa oodata, et valijad tunneksid nimekirjas sirvides ära enda eelistatud kandidaadi, kui tema nimi on valimiste lehel kuvatud muudetud kujul. Kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduse kohaselt on riigi valimisteenistuse ülesanne tagada valimiste seadusekohane korraldamine," seisab kaebuses. "Elektroonilise hääletamise süsteem peab kuvama valijale korrektse hääletamisinformatsiooni ja kandidaatide nimekirja. Asjaolu, et selget ja korrektset kandidaatide nimekirja ei olnud vähemalt kuni neljanda valimispäevani tagatud, on oluline seaduse rikkumine. Isikud, kelle nime tõlketeenuse rakendus tõlkis, ei saanud valimisnimekirjas samaväärselt võrdset positsiooni kui vastaskandidaat, kes esines nimekirjas enda sünninimega."

Erakond palub läbi vaadata, tunnistada seadusvastaseks ja tühistada elektrooniliselt antud hääletamise tulemused nendes valimisringkondades, kelle valimisnimekirjas esines nimetatud rikkumisi, samuti tunnistada seadusevastaseks elektroonilise hääletamise korraldamine toimuvatel valimistel.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: