Pärnu linnas võitis EKRE, esinumber Laneman tegi hea tulemuse

{{1634504760000 | amCalendar}}
Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Pärnus kogus enim volikogu kohti EKRE ja seda seekord ilma Mart Helmeta, kes kandideeris Tallinnas Lasnamäel.

EKRE sai linnavolikogus kümme, Reformierakond ja valimisliit Pärnu Ühendab üheksa, Isamaa kuus ning Keskerakond viis kohta.

Enim hääli kogus Pärnu Ühendab esinumber, linnapea Romek Kosenkranius, 2411.

EKRE esinumber, endine siseminister Alar Laneman sai 1554 häält.

Keskerakonna esinumber Andrei Korobeinik kogus 1495, Reformierakonna esinumber Toomas Kivimägi 1244 häält.

Isamaa esinumber Andres Metsoja sai 439 häält.

Valimiste ööl, kui tulemused olid selgunud, rõõmustas väike peopaika veel alles jäänud seltskond koos EKRE esinumbri Alar Lanemani ja erakonna Pärnumaa ringkonna juhi Helle Kullerkupuga võidu üle. Laneman, kellel oli õnnestunud koguda 1554 häält, uue koalitsiooni osas veel kindlat sõna ei öelnud. Poolteist aastat on Pärnus võimul oldud koos valimisliiduga Pärnu Ühendab ja Keskerakonnaga.

"Esimene asi, vaatame muidugi partnerite poole. Ja me lähtume ikkagi sellest, milline on kogemus partneri või partneritega, kas on olemas usaldus, kas sõna peab ja kas need sihid sobivad, mis meil programmis kirjas on," rääkis Laneman.

Kui Lanemanist sai EKRE esinumber Pärnus, ei olnud ta nõus riigikogust ära tulema ja Pärnus konkreetset ametit vastu võtma.

"Selline oli minu algne soov, et toetada EKRE-t siin kohapeal ja teha hea tulemus ja saada siis võib-olla võimalus volikogu tööd juhtida. Ühel hetkel sain ma aru, et sihikul on ka ikkagi linnapea koht ja on ju olnud tavaks, et kõige parema tulemuse teinud erakond saab linnapea koha. Aga nagu ma ütlesin, on sisu vormist alati eespool. Vaatame, mis vastab paremini asja huvidele ja siis nii ka vastavalt käitume," sõnas Laneman.

Toimetaja: Marko Tooming, Ester Vilgats, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: