Õiguskantsler nõustus Mailis Repsilt saadikupuutumatuse äravõtmisega

Mailis Reps
Mailis Reps Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Õiguskantsler Ülle Madise nõustus prokuratuuri taotlusega võtta riigikogu liikmelt Mailis Repsilt (Keskerakond) ära saadikupuutumatus ning tegi vastava ettepaneku parlamendile, kirjutas ERR-i venekeelne portaal.

Madise soovib esitada ettekande Repsi saadikupuutumatuse äravõtmiseks 26. oktoobril.

Riigikogu liikmele ei saa esitada süüdistust enne, kui temalt on võetud saadikupuutumatus, selgitas riigiprokuratuuri esindaja Kairi Küngas. Prokuratuur saab menetlustoimingutega jätkata pärast seda, kui riigikogu on immuniteedi äravõtmise üle hääletanud ja selle kasuks otsustanud.

Kui immuniteet ära võetakse, saab koostada süüdistusakti ja esitada süüdistuse. Praegusel hetkel on seega keeruline hinnata, kas ja millal süüdistusakt kohtusse jõuab.

Möödunud aasta sügisel selgus, et toonane haridus- ja teadusminister Mailis Reps kasutas ministeeriumi vara ja tööjõudu enese pere huvides. Lisaks lasi ta oma sünnipäevapeo Mon Repos' restoranis kinni maksta maksumaksjal. Asi kulmineerus ministri tagasiastumise ning kriminaalasjaga.

Intervjuus ETV saatele "Pealtnägija" tänavu septembris ütles Reps, et tema saadikupuutumatus tuleks loomulikult ära võtta, et kriminaalasi kohtusse jõuaks.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: