Ministeerium nõuab Mailis Repsilt kohtu kaudu tagasi ligi 120 000 eurot

{{1638967620000 | amCalendar}}
Riigikogu valimiste kampaania 2019
Riigikogu valimiste kampaania 2019 Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Haridus- ja teadusministeerium nõuab endiselt ministrilt Mailis Repsilt tsiviilhagi korras tagasi 118 819,77 eurot, mis lisandub prokuratuuri esitatud süüdistusele, mis hõlmab omastamist 7500 euro väärtuses.

Ministeerium esitas tsiviilhagi paralleelselt prokuratuuri süüdistusega.

"Haridus- ja teadusministeerium on kriminaalasja raames esitanud Mailis Repsi vastu tsiviilhagi summas 118 819,77 eurot ja hagi aluseks on kriminaalasja toimikust nähtunud asjaolud ja tõendid. Hagi summa on prokuratuuri süüdistuses toodud kahjust suurem, kuna kahtlustus ja süüdistus hõlmab vaid toimepanija tegevuse tulemusena omastatut, mitte aga riigile tekkinud kogu kahju ja süüdistatava rikastumist riigi vahendite arvelt," kommenteeris ministeeriumi esindaja Marko Kairjak Ellex Raidla Partnerite advokaadibüroost ERR-ile.

Mis on tsiviilhagi sisu ehk mille eest endiselt ministrilt ligi 120 000 eurot tagasi nõutakse – on see lapsehoidmise ülesandeid täitnud nõuniku ja lapsi sõidutanud autojuhi osaline palgaraha või midagi muud –, ministeeriumi juriidiline esindaja ei kommenteerinud.

"Kuna antud asjas on kohtumenetlus alles algamas, hagi täpne alus ja selleks olevad tõendid tulevad avaldamisele alles kohtulikul uurimisel, ja olgu täpsustatud, et muuhulgas võib muutuda ka hagi suurus, siis täpsemaid asjaolusid ei ole võimalik kohtumenetluse huvides avalikustada. Ministeerium saab esitada täpsemad selgitused kohtuliku uurimise alustamise järgselt," põhjendas Kairjak.

Eelistung Mailis Repsi vastu esitatud süüdistuses toimub 7. jaanuaril, mil pannakse paika istungite ajakava. Kriminaalasja tsiviilhagi sisu avalikustatakse esimesel istungil.

Mailis Repsi kaitsja, vandeadvokaat Paul Keres teatas ERR-ile, et nii, nagu nad juba varem on öelnud, siis Reps ei tunnista oma süüd. Milles ministeerium Repsi täpsemalt süüdistab, Keres sisuliselt ei vastanud, vastates vaid: "Tsiviilhagi saab rajaneda süüdistusele. Siin pole midagi uut."

Keres ei soovinud täpsemalt ministeeriumi hagi kommenteerida. "Ei kommenteeri detailselt praegu neid menetlusdokumente. Me esitame oma seisukohad kaitseaktis kohtule."

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: