Kohtla-Järve Keskerakonnata võimuliit saab sel nädalal kinnitatud

{{1635158700000 | amCalendar}}
Foto: Rene Kundla/ERR

Kohtla-Järvel äsjastel valmistel Keskerakonnast ülekaalu saavutanud sotsiaaldemokraatlik erakond, Reformierakond ning valimisliidud Restart Kohtla-Järve ja Progress on koalitsioonis kokku leppinud ning plaanivad võimuleppe allkirjastada neljapäeval.

Nelikliidul on Kohtla-Järve 25-liikmelises volikogus vaid ühekohaline enamus, kuid neid ühendab soov hakata linnas kiireid muutusi tegema.

"Ega ta just eriline ülekaal muidugi ei ole, aga kui arvestada viimaseid päevi, millal me oleme koos käinud ja rääkinud, siis kõik ju saavad aru, et niimoodi enam edasi minna ei saa, nii nagu on seda teinud keskerakondlik linnavalitsus siiamaani," ütles Restart Kohtla-Järve liige Janek Pahka "Aktuaalsele kaamerale".

Nädalavahetusel jätkunud läbirääkimiste tulemusel on neli poliitilist jõudu kokku leppinud koalitsiooni loomises ning koalitsioonilepingu põhipunktides.

"Toimus väga konstruktiivne ja meeldiv, koostöises õhkkonnas peetud arutelu programmide üle. Ühiseid punkte on oluliselt rohkem kui erinevusi ning sündinud on igati töövõimeline koalitsioon," ütles sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees uues Kohtla-Järve volikogus Eduard Odinets.

"Meil on sotsiaaldemokraatidel kahtlemata suurim kogemus volikogu töös, reformikatel on suurem kogemus juhtimises, Restart on esindatud tugeva haridusprogrammiga, Progressil on oma eelised. Kõik koos oleme elujõulised. Oleks kõik ühesugused, poleks see võimalik," ütles Reformierakonna liige Vitali Borodin.

Linnas veerand sajandit võimul olnud Keskerakond sai Kohtla-Järve volikogus senise 18 koha asemel vaid 12 kohta. Kui 2017. aastal saadi 7688 häält (66 protsenti), siis seekord vaid 4370 häält (42 protsenti).

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: