Ratas: valitsuskoalitsioon on jätkuvalt töine

{{1635850860000 | amCalendar}}
Jüri Ratas
Jüri Ratas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Keskerakonna esimees Jüri Ratas kinnitas, et hoolimata Anneli Oti etteheidetest koalitsioonipartneri Reformierakonna aadressil jätkab praegune võimuliit tööd. Samas mõistab ta Oti lahkumise põhjuseid.

Ratas selgitas saates "Uudis+", et Keskerakond on koalitsioonis nii kaua, kuni saab oma põhimõtteid ja seisukohti esindada ning poliitilisi sõnumeid kanda.

"Minu meelest tänases koalitsioonis seda tööd saab teha," ütles ta. Ta lisas, et valitsuskoalitsioon on töine ning kõige akuutsem teema on hetkel kriisist väljumine.

"Kas näha vangerdusi Keskerakonna delegatsioonis veel, millele viitab täna üks ajaleht, siis seda tuleb küsida sealt allikast, kust see info pärineb," jättis Ratas vastamata küsimusele, kas ministrite hulgas on oodata veel muutusi.

Ratas selgitas, et erakond asub kohe uut kultuuriministrit otsima ning püüab ta leida võimalikult kiiresti: "Ma ikka loodan, et sel nädalal Keskerakond suudab selle kandidaadi esitada."

Uuest võimalikust ministrist kõneldes ütles Ratas, et Eestis peavad saama teha tööd ka vaktsineerimata inimesed, kuid möönis, et tulevasel kultuuriministril oleks see keeruline.

"See inimene, kes ka kultuurisektoris peab tööle asuma ja selle sektoriga suhtlema – midagi ei ole teha – aga tänased reeglid näevad tõesti ette seda, et kui ta ei ole vaktsineeritud, siis see ei ole võimalik," ütles ta.

Ratas ütles, et mõistab Anneli Oti tagasiastumise põhjuseid. Ta tõi välja, et Ott seisis kevadel väga tugevalt selle eest, et kultuurivaldkond saaks 40 miljonit eurot toetusi, kuni valdkonnale kehtestati karmid piirangud.

"Kui on piirangud, on vaja sektorile ka toetust, täna seda toetust ei ole rakendatud," ütles Ratas.

Reformierakond: valitsuskriisi ei ole

Reformierakonna fraktsiooni juhi Mart Võrklaeva sõnul ei ole tegemist valitsuskriisiga ja kinnitab Ratase öeldut, et õhkkond koalitsioonis on töine.

"Nagu peaminister on öelnud, oli kultuuriministri tagasiastumine ainuvõimalik samm, tunnustan teda selle astumise ning tehtud töö eest," ütles Võrklaev.

Võrklaeva sõnul on eksitav väita, et Keskerakonna ettepanekutega pole arvestatud. "Kultuurivaldkonda ja muud Eesti elu puudutavad kontrollimeetmed on nii koalitsiooninõukogus kui valitsuse kabinetiistungitel arutlusel iga nädal ja neil teemadel on viimastel nädalatel ka mitmeid otsuseid tehtud. Kindlasti on eksitav väita, et ühe partneri ettepanekutega üldse ei arvestata," ütles ta.

Võrklaev märkis, et aruteludel tuleb siiski vahel ette erimeelsusi ja kõik ettepanekud toetust ei leia. "Aga valitsuse liikmete sõnul ei jookse need erimeelsused tihti erakondlikku liini pidi. Otsuseid võtab valitsus vastu konsensuslikult, need on kahe partneri ühised," ütles ta.

Toimetaja: Karel Vähi

Allikas: "Uudis+"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: