Liimets: Lukašenko soovib, et teda Valgevene juhina tunnustataks

Foto: Siim Lõvi /ERR

Valgevene juht Aleksandr Lukašenko soovib vastutasuks migrandikriisi lõpetamisele, et sanktsioonid Valgevene vastu tühistataks ja teda tunnustataks Valgevene seaduslikult valitud juhina, ütles "Aktuaalse kaamera" stuudios välisminister Eva-Maria Liimets.

Liimets ütles, et Lukašenko ja Saksamaa liidukantsler Angela Merkeli telefonikõnest on välisministeeriumil eelinfot, et Lukašenko ei soovi, et Euroopa Liit veel sanktsioone kehtestaks.

"Ta tahab, et sanktsioonid lõpetatakse, et teda tunnustatakse, et ta saaks riigijuhina jätkata," vastas Liimets küsimusele, mis on Lukašenko nõudmised migrandikriisi lõpetamiseks.

Liimetsa sõnul on oluline, et Euroopa Liidu välisministrite poolt hiljuti kokkulepitu jääks igal juhul kehtima ning uued sanktsioonid Valgevenele ka kehtestataks.

"Meie vaates oluline, et Euroopa Liit jääks ühtseks ja viiks mõjutust Valgevene suhtes ellu läbi tegude. Et uued sanktsioonid, milles kokkulepe saavutati, viidaks kiiresti ellu," lausus Liimets.

Liimetsa sõnul lepiti välisministrite kohtumisel ka kokku, et uusi sanktsioone saab nüüdsest Valgevenele kehtestada ka migratsiooniküsimuste puhul, seni oli sanktsioone kehtestatud inimõiguste rikkumiste kontekstis.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: