Kõlvart: Tallinna järgmise aasta eelarvet sel aastal ilmselt valmis ei saa

Mihhail Kõlvart
Mihhail Kõlvart Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Uut linnavalitsust ootab ees intensiivne töö selle aasta lisaeelarve ja järgmise aasta eelarvega ning tõenäoliselt nihkub eelarve menetlemine järgmisesse aastasse välja, ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Uus linnavalitsus peab plaanide järgi ametisse astuma 26. novembril, järgmise nädala neljapäeval peab selle ametisse kinnitama Tallinna linnavolikogu, ütles Kõlvart.

"Ootab päris pingeline ja intensiivne start. Esimene asi, mida peame menetlema, on järgmise aasta eelarve ja selle aasta lisaeelarve. Tõenäoliselt ei jõua enne jõule eelarvemenetlust lõpuni viia. See tähendab, et ootab üks täiendav linnavolikogu istung ka peale jõule," lausus Kõlvart.

Linnavolikogu uus koosseis koguneb esimest korda neljapäeval ning seal valitakse volikogule uus esimees. See koht kuulub koalitsioonilepingu järgi sotsiaaldemokraatidele, kes pole aga seni teatanud, kes on nende kandidaat sellele kohale.

Kõlvart märkis, et loodetavasti saab selle info sotsiaaldemokraatidelt kolmapäeva õhtuks. Lisaks volikogu esimehele on sotsiaaldemokraatidel kolm abilinnapea ja Nõmme linnaosa vanema koht.

"Ei tea veel, kes sotsiaaldemokraatide poolt osalevad. Keskerakonnal on olemas arusaam, kes peaksid linnavalitsuses jätkama. Meil on plaanis seda kolmapäeva õhtul ametlikult kinnitada. Loodame, et kolmapäeva õhtul tekib ametlik info ka partnerite poolt, et neljapäeva hommikul on selge arusaam, kes on linnavolikogu esimehe kandidaat ja ka linnavalitsuse liikmete kandidaadid, keda linnavolikogu saab nädala pärast kinnitada," lausus Kõlvart.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: