Haridusministeerium vallandab HARNO juhi kohusetäitja Laidmetsa

Mart Laidmets
Mart Laidmets Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Haridus- ja teadusministeerium vabastab alates 1. detsembrist ametist haridus- ja noorteameti (HARNO) peadirektori kohusetäitja Mart Laidmetsa, heites talle ette volituste ületamist ja nende raames põhjendamatute varaliste kohustuste võtmist.

Struktuurireformi käigus alanud ja siiani kestev ministeeriumi ning HARNO tegevuste ja tehingute analüüs on välja toonud olulisi puudusi Mart Laidmetsa tegevuses, teatas ministeerium. Peamiseks etteheiteks on volituste ületamine ja nende raames põhjendamatute varaliste kohustuste võtmine.

Ministeerium tellib esimesel võimalusel sõltumatu auditi 2020. aasta märtsist kuni praeguse ajani ministeeriumi ning HARNO vara kasutamise ja käsutamise ning tehingute õiguspärasuse ning otstarbekuse hindamiseks. Peale auditi tulemuste selgumist saab ministeerium kõikidest asjaoludest täpsemalt rääkida.

Laidmets juhib HARNO-t alates 9. augustist. Ta asus sellesse ametisse pärast eelmise peadirektori Ulla Ilissoni lahkumist.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: