Ministeerium loobus Laidmetsaga edasi vaidlemisest

Mart Laidmets
Mart Laidmets Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Haridus- ja teadusministeerium (HTM) loobus endise kantsleri Mart Laidmetsaga peetud kohtuvaidluses edasikaebamisest, jättes vaidlustamata Laidmetsa esimeses kohtuastmes saadud võidu kaebuses tema ennetähtaegse vabastamise üle.

"Kuna kohtuasjas vaieldi eelkõige ametist vabastamise õige õigusliku kvalifikatsiooni üle, otsustas HTM kohtuotsust mitte edasi kaevata. Ministeeriumi eesmärk ei ole pidada kohtuvaidlusi. Haridus- ja teadusministeerium soovib keskenduda kõrgetasemelisele professionaalsele tööle," ütles ministeeriumi kohtuasjas esindanud jurist Martin Raude teisipäeval ERR-ile.

Ta selgitas, et ministeeriumile said pärast Laidmetsa lahkumist kantsleri ametikohalt ja asumist haridus- ja noorteameti (Harno) peadirektori asetäitja ametikohale teatavaks asjaolud, mille tõttu ministeerium ei pidanud võimalikuks temaga teenistussuhet jätkata ja otsustas Laidmetsa ennetähtaegselt ametist vabastada.

Laidmets vaidlustas enda ametist vabastamise kohtus ja sai 20. juulil Tartu halduskohtus võidu ministeeriumi üle, kuna kohus tunnistas alusetuks tema vabastamise põhjenduse.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: