Ministeerium soovitab kiirtestida vaid kaitsepookimata kooliperet

Kiirtestimine Heimtali koolis
Kiirtestimine Heimtali koolis Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Haridus- ja teadusministeerium soovitab nüüd koolides kiirtestida kaitsepookimata kooliperet ja neid, kes ei ole poole aasta jooksul haigust läbi põdenud.

Haridus- ja teadusministeeriumi kriisijuht Rain Sannik ütles, et kui kolm korda nädalas kiirtestimisega alustati, siis tulid õpilased pikalt koolivaheajalt ning ka üldine nakatumine Eestis oli palju kõrgem.

Nüüd soovitab haridus- ja teadusministeerium kaitsesüstimata kooliperet testida kaks korda nädalas.

"Tänaseks oleme öelnud koolidele, et suuresti saab see olla kooli enda valik, millistel nädalapäevadel nad neid testimisi korraldavad, sest see sõltub ka koolist endast, laste arvust ja sellest, kus see kool asub," ütles Sannik.

Kui on põhjendatud vajadus või seda nõuab epidemioloogiline olukord, siis soovitab ministeerium testida ka vaktsineerituid, vajadusel tihedamini kui kaks korda nädalas.

Positiivse testitulemuse saanud koolipere liige peaks minema koju, panema endale perearsti juurde aja ning kinnitama testitulemust PCR-testiga.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: