Saksa sotsiaaldemokraadid kiitsid koalitsioonileppe heaks

Foto: SXANPIX/EPA/RAINER KEUENHOF/POOL

Saksa Sotsiaaldemokraatliku Partei (SDP) liikmed kiitsid laupäevasel hääletusel heaks koalitsioonileppe, millega nende kandidaadist Olaf Scholzist saab järgmisel nädalal liidukantsler.

Berliini parteikongressile kogunenud pea 600 delegaadist hääletas roheliste ja liberaalsete vabade demokraatidega sõlmitava leppe poolt 98,8 protsenti, vastuhääli oli ainult seitse.

Enne kolmapäevast kantslerihääletust parlamendis peavad pakti heaks kiitma ka kaks  väiksemat erakonda.

Hääletuse eel kõneldes rõhutas Scholz kolmepoolse leppe kliimakaitseelemente, sealhulgas söeenergia lõpetamist ja 80 protsendi elektrienergia tootmist taastuvatest energiaallikatest aastaks 2030.

Kui meie maailma suuruselt neljanda majandusega riigina "seda ei tee, ei arenda keegi neid tehnoloogiaid ega näita teistele, kuidas seda teha", ütles ta delegaatidele.

"Me teeme seda enda jaoks, kuid samal ajal ka kõigi teiste jaoks, sest meie oleme teenäitajad," lisas Scholz.

"Meil Saksamaal on selle õnnestumise eest suur vastutus."

Saksa meedias käivad agarad spekulatsioonid selle üle, millistele sotsiaaldemokraatide juhtifiguuridele Scholzi valitsuse ministeeriumid antakse, pöörates palju tähelepanu eelkõige tervishoiuportfellile, mis on koronaviiruse pandeemiaga toimetuleku võti.

Roheliste kaasesimees Robert Habeck hakkab juhtima kliima ja majanduse eest vastutavat superministeeriumi.

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: