Suursaarte ja mandri vahel reisijate arv novembris kasvas

Parvlaevad Piret ja Tõll Kuivastus.
Parvlaevad Piret ja Tõll Kuivastus. Autor/allikas: Margus Muld/ERR

TS Laevad teenindas tänavu novembris kokku 122 909 reisijat ja viis üle Väinamere rekordilised 71 885 sõidukit ja haagist. Võrreldes eelmise aasta novembriga suurenes reisijate arv neli protsenti ja sõidukite arv kuus protsenti.

TS Laevade juhatuse liikme ja teenindusvaldkonna juhi Ave Metsla sõnul jätkab TS Laevade üleveetud sõidukite ja haagiste arv püsimist rekordtasemel.

"Novembris teenindasime Virtsu-Kuivastu liinil 87 207 reisijat ja viisime üle mere 51 350 sõidukit. Liini reisijate arv jäi möödunud aasta novembriga samale tasemele, kuid sõidukite arv kasvas neli protsenti ja on liini uus novembrikuu rekord," selgitas Metsla.

"Rohuküla-Heltermaa liinil teenindasime novembris 35 702 reisijat ja viisime üle mere 20 535 sõidukit. Nii sõidukite kui ka reisijate arv oli rekordiline juba kolmandat kuud järjest. Liini reisijate arv suurenes novembris võrreldes möödunud aasta sama kuuga 15 protsenti ja sõidukite arv 14 protsenti."

Metsla hinnangul püsib reisimine suursaartele ka detsembris kõrge. Seetõttu tiheneb sõidugraafik juba tulevast nädalast.

TS Laevade parvlaevad tegid novembris kahel liinil kokku 1480 reisi, millest 99,1 protsenti väljus õigeaegselt.

2021. aasta 11 kuu jooksul on TS Laevad kahel liinil kokku teenindanud 2 063 166 reisijat ja viinud üle Väinamere 1 028 232 sõidukit, mida on vastavalt 11 ja 15 protsenti rohkem kui 2020. aasta samal perioodil.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: