Siim Kallas järgmisesse riigikogusse ei kandideeri

Reformierakonna auesimees Siim Kallas ütles ERR-i veebisaates "Otse uudistemajast", et ta ei kandideeri järgmistel riigikogu valimistel märtsis 2023. Kallas taunis ka erakonna endise juhi ja ekspeaministri Andrus Ansipi kriitikat peaminister Kaja Kallase suhtes.

"Ma olen valimiste ajaks juba 74 aasta vanune. Mõeldes, et siis veel neli aastat, siis olen juba 78. No tuleb passi vaadata. Ka praegu on mul olnud tervisehädasid. Praegu olen küll seisukohal, et enam ei kandideeri," ütles Kallas.

Rääkides viimase aja vastuoludest Reformierakonna sees, kus Kaja Kallasele on oponeerinud nii Kristen Michal kui ka Andrus Ansip, vastas Siim Kallas, et suuri vastuolusid ta Michaliga ei näe, tõsisemad probleemid on aga Ansipiga.

"Ansipiga on tõsisemad probleemid. Reformierakond on alati olnud uhke selle üle, et meil pole leere, suuri sisemisi vastuolusid. On olnud naginaid ja inimesi, kes on erakonnaga tüli läinud – pika ajaloo jooksul juhtub ühte, teist ja kolmanda – aga täna on olnud see, et ta pidevalt ründab ja ründab erakonna juhti – ütleme otse. Ta on otse välja öelnud, et peaminister peaks tagasi astuma, see tähendab, et ka erakonna juht peaks tagasi astuma. Aga siis tekib küsimus, et mis siis see plaan on?" rääkis Kallas.

Tema sõnul on see halb, kuna Ansip tekitab niisuguse olukorra, kus Reformierakond läheb valimistele olukorras, kus keegi ei saa öelda, et erakond on ühtne.

"See on probleem. Ansipi esinemised on probleem," lisas Kallas, märkides, et Ansip on mõjukas isik, sest tegu on endise esimehe ja peaministriga.

Kallase sõnul ei ole tema neil teemadel Ansipiga rääkinud ning samuti ei ole ta kuulnud, et ta tahaks tagasi erakonna juhiks tulla.

Kommenteerides Michali väljaütlemisi, siis nendes Kallas suurt probleemi ei näinud. "Ta on olnud Reformierakonna liige väga kaua ja erakonna poliitikat väga palju mõjutanud. Eks ta mõtleb ka täna, kuidas seda mõjutada. Ma ei usu, et ta kaaluks partei vahetamist. Tema poliitilised valikud on tema otsus. Nii kaugel see asi pole, et meil oleks temaga probleeme," rääkis Kallas.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: