Eestis hakkab rohepöörde elluviimist juhtima keskkonnaministeeriumi asekantsler

Kristi Klaas.
Kristi Klaas. Autor/allikas: keskkonnaministeerium

Eesti rohepöörde elluviimist asub alates esmaspäevast juhtima keskkonnaministeeriumi asekantsler Kristi Klaas, kes asub selle jaoks koostama terviklikku tegevuskava.

Kristi Klaas ütles, et rohepöörde elluviimiseks tuleb kokku panna selge ja läbimõeldud plaan, kuhu annavad oma panuse erinevad valdkonnad.

"Meil on väga head ülikoolid, tulevikuvaatega ettevõtjad ning oma inimeste heaolule pühendunud kohalikud omavalitsused ja kogukonnad, kellega koostöös saame meile kõigile pakkuda puhtama ja edukama Eesti. Rohepööre on Eestile suurvõimalus," sõnas Klaas. 

Klaas selgitas, et riigikantseleis saabki tema ülesandeks just Eesti rohepöörde tervikliku tegevuskava loomine, võtmetegevuste ja rollijaotuste kokkuleppimine ning  erinevate valdkondade koostöö koordineerimine. 

Kristi Klaas on keskkonnaministeeriumis töötanud 2002. aastast. Aastail 2014–2018 töötas ta diplomaadina Eesti Vabariigi Alalises Esinduses OECD ja UNESCO juures Pariisis ning Eesti Vabariigi Alalises Esinduses Euroopa Liidu juures Brüsselis.

2018. aasta novembrist on Kristi Klaas olnud keskkonnaministeeriumi kliima ja strateegilise planeerimise küsimuste eest vastutav asekantsler.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: