Biden: Putin on valinud ettekavatsetud sõja

{{1645674540000 | amCalendar}}
USA president Joe Biden
USA president Joe Biden Autor/allikas: Scanpix/REUTERS

Venemaa president Vladimir Putin on valinud ettekavatsetud sõja, mis toob endaga kaasa katastroofilise inimelude kaotuse ja kannatuse, ütles USA president Joe Biden neljapäeva hommikul tehtud kirjalikus avalduses.

"Kogu maailma palved on täna õhtul Ukraina inimestega, kes kannatavad Venemaa vägede ebaõiglase rünnaku tõttu. President Putin on valinud ettekavatsetud sõja, mis toob endaga kaasa katastroofilise inimelude kaotuse ja kannatuse," teatas Biden.

"Venemaa on ainsana süüdi surmas ja hävingus, mida see rünnak endaga kaasa toob, ja USA koos liitlaste ja partneritega vastab sellele ühiselt ja otsustavalt. Maailm võtab Venemaa vastutusele," lisas Biden.

"Ma jälgin olukorda täna õhtul Valgest Majast ja saan pidevaid teateid rahvusliku julgeoleku meeskonnalt. Homme hommikul kohtun G7 kolleegidega ja seejärel annan ameeriklastele teada edasistest karistustest, mida USA koos liitlaste ja partneritega Venemaale kehtestab selle tarbetu agressiooni eest Ukrainale ja maailma rahule ja julgeolekule," ütles Biden.

Samuti koordineerib USA oma NATO liitlastega, et tagada tugev ja ühtne vastus, millega heidutatakse alliansi vastast agressiooni, kinnitas Biden.

"Mina ja [abikaasa] Jill palvetame täna julgete ja uhkete Ukraina inimeste eest," lõpetas Biden.

Valge Maja ametnik: täiemahulised sanktsioonid tulevad

USA ja liitlased kavatsevad kehtestada täiemahulised karmid sanktsioonid, mida viimastel nädalatel on plaanitud, ütles neljapäeva hommikul Valge Maja ametnik.

Sanktsioonid määratakse tõenäoliselt Venemaa kahele suurimale pangale ja teistele finantsasutustele. Samuti kehtestab USA ekspordikontrolli, et lõigata Venemaa ära Lääneriikide kõrgetasemelisest tehnoloogiast.

Samuti võtab USA sihikule Venemaa presidendi lähiringi ja nende perekonnad, ütles ametnik.

Toimetaja: Maria-Ann Rohemäe, Anvar Samost

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: