Kreml teatas, et on valmis Ukrainaga Minskis läbirääkimisi pidama

{{1645796520000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/REUTERS/SPUTNIK

Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov ütles reedel, et Moskva on valmis läbirääkimisteks Ukrainaga. Peskovi sõnul võib Moskva saata delegatsiooni Minskisse ja kohtuda seal Ukraina delegatsiooniga.

"Teatavasti teatas täna Ukraina president Zelenski oma valmisolekust arutada Ukraina neutraalset staatust. Venemaa president ütles, et meie eesmärk on aidata Donbassi Ukraina demilitariseerimise ja denatsifitseerimise kaudu. See on neutraalse staatuse lahutamatu osa," ütles Peskov. 

"Selles kontekstis on Vladimir Putin vastuseks Zelenski ettepanekule valmis saatma Minskisse Venemaa delegatsiooni, et seal pidada läbirääkimisi Ukraina delegatsiooniga," lisas Peskov. 

Putin pöördus neljapäeva õhtul Ukraina vägede poole.

"Pöördun veel kord Ukraina sõjaväelaste poole. Ärge lubage neonatsidel kasutada oma lapsi ja naisi inimkilpidena. Võtke võim enda kätte. Teil on meiega lihtsam kokkuleppele jõuda, kui selle Kiievi narkomaanide ja neonatside jõuguga," väitis Putin. 

Ukraina presidendi nõunik Oleksi Arestovitš ütles varem reedel telekanalile CNN ,et Ukraina valitsus kaalub ettepanekut pidada läbirääkimisi Venemaa delegatsiooniga Minskis. 

"Täna kuulsime Moskvast, millest nad tahavad rääkida. Nad tahavad rääkida Ukraina neutraalsest staatusest. Me ei karda rääkida kõigest. Me ei karda rääkida neutraalsest staatusest. Me ei karda rääkida julgeolekugarantiidest," ütles reedel Zelenski.

Zelenski kutsus varem reedel korduvalt Putinit üles alustama läbirääkimisi. 

"Tahaksin veel kord pöörduda Vene Föderatsiooni presidendi poole. Võitlused jätkuvad kogu Ukraina territooriumil. Istume läbirääkimiste laua taha, et lõpetada inimeste tapmine," teatas Zelenski.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: INTERFAX

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: