Reitingud: Keskerakonna toetus on langenud rekordmadalale tasemele

Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Keskerakonna esimees Jüri Ratas. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Populaarseim erakond on jätkuvalt Reformierakond, Keskerakonna toetus on aga langenud rekordmadalale tasemele, selgub Ühiskonnauuringute Instituudi ja Norstat Eesti iganädalasest küsitlusest.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 25,8 protsenti, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 20,8 protsenti, ja Eesti 200 19,7 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 8. veebruarist 7. märtsini ning kokku küsitleti 4005 valimisealist Eesti kodanikku. 

Reformierakonna toetus tõusis nädalaga 1,8 protsendipunkti võrra ning viimase nelja nädalaga on peaministripartei oma toetust kasvatanud 4,5 protsendipunkti võrra.

Teisel kohal olev EKRE jääb Reformierakonnast viie protsendipunkti kaugusele ja kolmandal kohal olev Eesti 200 6,1 protsendipunkti kaugusele. Eesti 200 toetus pole varem nii kõrge olnud. 

Esikolmikule järgnevad Keskerakond (16,6 protsenti), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (7,9 protsenti) ning Isamaa (6,8 protsenti). Rohelisi toetas 1,7 protsenti.

Nädalaga 1,3 ja viimase nelja nädalaga 4,6 protsendipunkti langenud Keskerakonna toetus on nüüd madalaimal tasemel alates 2019. aasta algusest, kui Norstat erakondliku eelistuse küsitlustega alustas. 

Koalitsioonierakondi toetab kokku 42,4 protsenti ja opositsioonierakondi 35,5 protsenti vastajatest.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: