Venemaa peaks tasuma 117 miljonit dollarit riigivõlakirjade intressi

Venemaa peaks kolmapäeval tasuma 117 miljoni dollari suuruse riigivõlakirjade intressimakse, kuid see võib osutuda varade külmutamise tõttu keeruliseks.

Venemaa ligipääs välisvaluutareservidele on külmutatud ning kui riik otsustab maksta rublades, tähendaks see reitinguagentuuri Fitch hinnangul maksejõuetust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Samas ka siis kui Venemaa kolmapäeval raha ei maksa, on riigil veel 30 päevane armuaeg intressimakse tasumiseks. Venemaa oli viimati maksejõuetu aastal 1998 ning selle tulemusena algas Aasias finantskriis.

Analüütikud usuvad siiski, et praegu ei tooks Venemaa maksejõuetus kaasa laiemat kriisi.

Moskvalased tajuvad rahanduse olukorda riigis erinevalt. Moskvas elava Juri sõnul ei plaani tema oma säästudega midagi teha. "Minu tagasihoidlikud rahavarud on pangakontol. Ma usun, et kõik saab korda," ütles ta Reutersile.

"Praegune olukord on tupik. Ilma suunamuutuseta ei lähe midagi paremaks," ütles moskvalane Aleksandr.

Andrei on aga majanduse languseks juba ettevalmistusi teinud. "Praegu olen ma suurendanud kulutusi, ostnud ära mõned seadmed, mida juba varem plaanisin osta. Aga midagi drastilist ma teinud pole. Mõnda aega tulen ma selle olukorraga toime ja eks siis tuleb vaadata, kuidas käituda," ütles ta.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: