Valitsus emiteeris 400 miljoni eest lühiajalisi võlakirju

Superministeerium.
Superministeerium. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti valitsus pani teisipäeval oksjonile kokku 400 miljoni euro eest lühiajalisi võlakirju negatiivse tootlusega.

Valitsus emiteeris 150 miljoni euro eest kuuekuuse tähtajaga võlakirju ning 250 miljoni euro eest 12 kuu pikkuse tähtajaga võlakirju.

Pooleaastaste võlakirjad keskmine tootlus oli –0,44 protsenti, aastaste võlakirjade puhul –0,225 protsenti.

Rahandusministeeriumist öeldi ERR-ile, et seekordne emissioon oli edukas ning soovijaid oli rohkem, kui võlakirju oli pakkuda.

Tegu oli järjekordse lühiajaliste võlakirjade emissiooniga, millele rahandusminister kehtestas raamistiku juba kolm aastat tagasi.

Raamistik annab võimaluse korduvalt emiteerida kuni 12-kuise tähtajaga diskonteeritud (või ülekursiga) võlakirju, mille kulukus sõltub emiteerimishetke turutingimustest. Lühiajaliste võlakirjade maksimumlimiit on 2,5 miljardit eurot. Võlakirjade emiteerimiseks ei seata sisse regulaarset oksjonikalendrit, emissioonid toimuvad reaalse rahavoo vajaduse katteks.

Eelmine riigi võlakirjade emiteerimine toimus mullu märtsis, mil oksjonile pandi samuti 400 miljoni euro eest aastase tähtajaga negatiivse tootlusega (-0,441 protsenti) võlakirju.

Järgmine riigi võlakirjad oksjon toimub tõenäoliselt järgmise aasta esimeses pooles.

Võlakirjad registreeritakse Nasdaq CSD SE Eesti depositooriumis, börsil noteerimist ei ole kavandatud, kuna võlakirjad müüakse kutselistele turuosalistele.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: