Eesti suursaadik Ukrainas naaseb Kiievisse lähipäevil

Kaimo Kuusk
Kaimo Kuusk Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Praegu tehakse ettevalmistusi suursaadik Kaimo Kuuse naasmiseks Kiievisse ning see peaks juhtuma järgmiste päevade jooksul, ütles ERR-ile välisminister Eva-Maria Liimets.

Eesti suursaadik Kaimo Kuusk lahkus Ukraina territooriumilt 6. märtsil ning jätkas tööd Poolas. Nüüd, kui Vene väed on Kiievi oblastist lahkunud, tehakse ettevalmistusi Kuuse naasmiseks Kiievisse, ütles Liimets.

"Meie suursaadik teeb selleks ettevalmistusi ning nii kui ettevalmistused tehtud, nii sellest teavitame," lausus Liimets, kelle sõnul juhtub see järgmiste päevade jooksul.  

Teisipäevase otsuse kohta saata Eestist välja 14 konsulaartöötajat ning sulgeda Venemaa peakonsulaadi Narvas ja suursaatkonna konsulaarosakonna kantselei Tartus, kuid jätta riiki Venemaa suursaadik ütles Liimets, et selline sisuline otsus on kindlasti olulisem kui sümboolne saadiku väljasaatmise otsus.

Nafta impordikeeld võib olla osa järgmisest sanktsioonide paketist

Euroopa Komisjon tegi teisipäeval ettepaneku laiendada Venemaa-vastaseid sanktsioone, mille hulka kuuluvad muu hulgas Venemaa kivisöe Euroopasse sisseveo keeld ja EL-i sadamate sulgemine Vene laevadele.

Selles sanktsioonide paketis pole endiselt Vene nafta ja gaasi impordikeeldu. Liimetsa sõnul on võimalik, et vähemalt nafta pannakse paketti sisse.

"Kindlasti tuleks edasi minna energiaallikate sanktsioonidega. Eesti vaates peaks viies pakett olema tõsiselt tugevam ja ambitsioonikam. Suhtleme liikmesriikidega, et viies pakett tuleks võimalikult kiiresti välja. Kindlasti on nafta üks asju, mille kaudu läheb Euroopast palju raha Venemaale. Tunnetus on, et selles osas võib tulla Euroopas konsensus," lausus Liimets.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: