Läti saatis piirilt tagasi 152 Vene ja Valgevene veokit

Veoautod
Veoautod Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Läti piirivalve ei lubanud laupäeval riiki 152 Vene ja Valgevene numbrimärkidega veoautot, kuna hommikul hakkas kehtima Euroopa Liidu sellekohane keeld.

Vene ja Valgevene veoautodel on alates 9. aprillist keelatud Euroopa Liidu piiri ületamine seoses Venemaale Ukraina ründamise eest kehtestatud sanktsioonidega. Kehtima hakanud piirangutes on küll mõned erandid, kuid laupäeval piirilt tagasi saadetud veokite hulgas ükski sellistele eranditele ei vastanud, ütles Läti tolliteenistuse esindaja Andreis Vaivars.

Tema sõnul ei olnud laupäeval piirilt tagasi saadetud veokite juhid veel informeeritud kehtima hakanud sanktsioonidest, kuid pühapäevaks oli teave juhtideni jõudnud ning piirile saabunud veokite arv oli järsult vähenenud.

Euroopa Liidu sel nädalal kehtestatud sanktsioonide transporti puudutavate piirangutega keelatakse Vene ja Valgevene autotranspordi ettevõtetel tegevus Euroopa Liidus ning samuti ei lubata EL-i sadamatesse enam Vene lipu all sõitvaid laevu.

Piirangute alt jäid välja mõningate toidu- ja humanitaarkaupade ning posti vedu.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: