Nordica lubab aastaaruandes positiivselt üllatada

{{1650372300000 | amCalendar}}
Foto: Ken Mürk/ERR

Nädala alguses Airbus 320 liisimisest teatanud Nordic Aviation Groupi aastaaruanne ei ole veel välja tulnud, kuid ettevõtte kommunikatsioonijuhi Toomas Uibo sõnul tõotab see positiivselt üllatada.

Uibo rääkis "Aktuaalsele kaamerale" Airbus 320 liisimist põhjendades, et tegemist on samasuguse äriga, nagu praegu teeb X-fly ning Airbus on selle äri arengus järgmine samm.

"Me näeme Airbusi-suuruses segmendis väga suurt potentsiaali. Tegu on ju 180-kohaliste lennukitega ja see annab meile suuremad võimalused seda äri arendada," lausus ta.

Uibo ei välistanud ka seda, et uusi lennukeid kasutatakse alltöövõtuks välismaal. Ta märkis, et ettevõtte eesmärk on toimetada kasumlikult ning see on ka omaniku ootus.

"Ja kui me näeme, et ka Tallinnas lendamisel mingil hetkel jookseb nii-öelda Excel kokku, siis loomulikult näeme ka selles äri," ütles Uibo alltöövõtu kohta ja lisas, et praegu on seda veel vara öelda.

Rahaasjadega on Nordical Uibo kinnitusel hästi.

"Hetkel veel ei ole aastaaruanne välja tulnud, aga julgen öelda, et üllatame positiivselt," ütles ta.

Möödunud sügisel teatas majandusministeerium plaanist viia Nordica, Regional Jet ja Transpordi Varahaldus ühe lennunduskontserni alla, mis pidi aitama ettevõttel äri laiendada ja olema eeldus, et selle saaks tulevikus erastada.

Konsolideerimisprotsess on Uibo kinnitusel käimas ning sellega loodetakse suve jooksul lõpuni jõuda.

Seda kinnitab riigi esindaja. "Üks eeldus, milleks valitsuselt mandaadi saime, oli konsolideerida ettevõtted, panna nad kokku. Sellega jõuame ühele poole tõenäoliselt aasta lõpuks ja kuna järgmisel aastal on juba valimised, siis järgnev jääb pigem järgmise valitsuskoosseisu otsustada," ütles majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Ahti Kuningas.

Nordicalt ootab riik praegu tegevuse kasumlikkust ja see on ka saavutatud.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: AK

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: