Transnistrias toimuvad teist päeva järjest tundmatute korraldatud rünnakud

{{1650962340000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / REUTERS

Ukrainaga külgnevas Moldova separatistlikus Transnistria piirkonnas, kus viibivad Vene väed, toimusid teisipäeval plahvatused raadioantennide juures ning ühes sõjaväeosas. Esmaspäeval rünnati väidetavalt Transnistria julgeolekuministeeriumi.

Kaks plahvatust kahjustasid antenne, mille kaudu edastatakse piirkonnas Vene raadiojaamade saateid, teatasid Transnistria võimud.

"Teisipäeva, 26. aprilli varahommikul toimus Grigoriopoli rajoonis Maiaci külas kaks plahvatust. Esimene kell 6.40 ja teine 7.05," öeldakse separatistliku piirkonna siseministeeriumi teates. Ükski inimene plahvatustes viga ei saanud, aga antennid viidi rivist välja, lisas ministeerium.

Teisipäeval teatas Transnistria ka ühe oma sõjaväeosa ründamisest.

Slobodzei rajoonis asuvas sõjaväeosas toimusid teisipäeval plahvatused, teatasid separatistliku piirkonna võimud ning väitsid, et tegemist oli terrorirünnakuga.

Tegemist oli juba kolmanda sarnase intsidendiga sel nädalal. Telekanal TSV teatas esmaspäeval, et Transnistria julgeolekuministeeriumi juures toimus mitu plahvatust. Hiljem ütlesid siseministeeriumi esindajad, et tundmatud ründajad tulistasid julgeolekuministeeriumi hoonet granaadiheitjatest.

Transnistria president Vadim Krasnoselski kutsus esmaspäeval julgeolekunõukogu erakorralisele istungile ning see otsustas kehtestada tunnustamata vabariigis kõige kõrgema terroriohu taseme ning rakendada täiendavaid julgeolekumeetmeid.

Moldova president Maia Sandu teatas teisipäeval, et kutsub kokku riigi julgeolekunõukogu. Pärast julgeolekunõukogu koosolekut ütles Sandu, et Transnistria territooriumil asuvad sõda pooldavad rühmitused, kes proovivad piirkonnas pingeid süvendada. 

Kiiev teatas teisipäeval, et Moskva tahab destabiliseerida Transnistria piirkonda. 

Vene presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov ütles teisipäeval Transnistrias toimuvat kommenteerides, et piirkonnast saabuvad teated valmistavad Kremlile tõsist muret.

Rünnakud võivad Moldova idaservas, vastu Ukrainat asuvas Transnistrias pingeid suurendada. Piirkonnas on Vene sõjaväebaas alates Moldova iseseisvumisest, kui regioon ennast sõltumatuks kuulutas ning sõjategevust alustas. Venemaa väitel on tegemist rahuvalveüksusega, kuid Moldova juhtkond on kutsunud Moskvat üles oma vägesid vastavalt lubadusele sealt ära viima.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters, Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: