Turu-uuringud: Reformierakond kasvatas konkurentide ees edumaad

Kaja Kallas riigikogus.
Kaja Kallas riigikogus. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Reformierakonna toetus tõusis mais 32 protsendile, samas kui lähimate konkurentide ehk EKRE, Eesti 200 ja Keskerakonna toetus kuu varasemaga võrreldes vähenes, selgus Turu-uuringute AS-i küsitlusest.

Kui homme toimuksid riigikogu valimised, annaks Reformierakonnale hääle 32 protsenti küsitlusele vastanutest. Kuu varem aprillis oli Reformierakonnal toetajaid 30 protsenti.

Reformierakond on kasvatanud pärast sõja algust Ukrainas oma reitingu konkurentide ees nii suureks, et maikuus oli nende toetus täpselt sama suur kui EKRE-l ja Keskerakonnal kokku. Veel jaanuaris oli Reformierakond Turu-uuringute küsitluses neljandal kohal.

Teisel kohal populaarsusedetabelis oli maikuus EKRE 19 protsendiga. Kuu varem oli nende toetus 20 protsenti.

Kolmandal kohal oli parlamendiväline Eesti 200, mida toetas maikuus 16 protsenti. Kuu varem oli neil toetajaid 18 protsenti.

Keskerakonna toetus oli 13 protsenti, mis on samuti väiksem kui aprilli 14 protsenti.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna toetus oli mais kaheksa protsenti, aprillis toetas neid seitse protsenti.

Isamaa toetus oli mais kuus protsenti, aprillis oli neil toetust seitse protsenti.

Rohelisi toetas mais kolm protsenti, aprillis oli nende toetus kaks protsenti.

Võrdlused Ukraina sõja eelsete reitingutega

Võrreldes enne Ukraina sõda tehtud küsitlusega, on Reformierakonna toetus kerkinud Turu-uuringute küsitluses 18 protsendilt 32-le.

EKRE toetus on langenud 24 protsendilt 19-le, Eesti 200 toetus langenud 20 protsendilt 16-le ning Keskerakonna toetus langenud 20 protsendilt 13-le.

SDE ja Isamaa toetus aasta algusega võrreldes väga palju muutunud pole ja need on püsinud vahemikus kuus kuni kaheksa protsenti.

Turu-uuringute AS-i üle-eestilisele küsitlusele vastas ligi 700 inimest, kes on vähemalt 18-aastased Eesti kodanikud ja omavad valimiseelistust.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: