Elering on valmis asuma ehitama LNG-terminali ühendust

Torud Eleringi Paldiski kompressorjaama juures, mis lähevad käiku LNG terminali ühenduse rajamisel.
Torud Eleringi Paldiski kompressorjaama juures, mis lähevad käiku LNG terminali ühenduse rajamisel. Autor/allikas: Elering

Elering valmistas ette Paldiski LNG-terminali ühendustorustiku ehituse ja saab sellega lähiajal alustada, kui viimased detailid terminali arendajaga on kokku lepitud.

Alexela kontserni kuuluv Conx BM on juba mitu kuud toruühenduse ehitust projekteerinud. Ka Elering on viimaste kuude jooksul teinud ettevalmistusi toruühenduse rajamiseks tehniliste seadmete ostuks ja sõlminud eelkokkulepped nende hankimiseks.

Kui Elering on erasektoriga kokku leppinud ühendustorustiku rajamise viimased detailid, algab esimese tööna tulevase LNG terminali liitmiseks vajaliku kraanisõlme ehitus Eleringi Paldiski kompressorjaama territooriumil.

Põhiosa selleks vajalikest seadmetest on Eleringil juba olemas.

Tööde teises etapis rajatakse ühendustorustiku maimaaosa kompressorjaamast mereni. Edasi kulgeb torustik mere põhjast haalamiskaini ning selleks vajalikud torulõigud on Eleringil juba varasemast olemas.

Elering on ühendustorustiku rajamiseks moodustanud spetsiaalse projektimeeskonna, kuhu kuluvad valdavalt Balticconnectori ehituse kogemusega insenerid.     

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: